загрузка...
загрузка...
На головну

організаційний момент

Підведення підсумків уроку.

Закріплення знань учнів.

Спробуйте скласти зерно-інтонацію для музичної характеристики, наприклад, хлопчика-хулігана, спокійною дівчинки, півня, курочки (діти самі вибирають героїв і складають фрагмент мелодії з декількох звуків). Потім вчитель грає невеликі фрагменти музичних творів, а учні визначають в них зерно-інтонації.

З якими творами ми познайомилися сьогодні на уроці? Який твір вам більше сподобалося? Чому? Хто написав ці твори? Що Ви знаєте про М. П. Мусоргського?

Що таке зерно-інтонація? Яке зерно-інтонація в музиці про невилуплених пташенят, а яке в музиці про кожну з подружок? Чи допомагають у характеристиці героїв музичні інструменти і як вони обогащют інтонаційну виразність музики?

3 клас 3 чверть. Тема: «Розвиток музики»

Тема уроку: «Динамічний розвиток музики»

Тип уроку:урок поглиблення і розвитку окремих аспектів теми.

мета: формувати уявлення учнів про динамічний розвиток музики.

завдання:

· Ознайомити дітей з творчістю Е. Гріга, формувати вміння стежити за динамічним розвитком музики і відображати його за допомогою моделювання, повторити позначення динамічних відтінків "форте" і "п'яно", ввести поняття "крещендо" і "димінуендо";

· Розвивати динамічний слух;

· Розвивати інтерес до класичної музики.

устаткування: Аудіозаписи музичних фрагментів, портрет Е. Гріга, дитячі музичні інструменти, картки із зображенням динамічних відтінків, підручники.

план уроку

1. Організаційний момент. Розминка «Я знаю» (2 хв).

2. Повторення пройденого матеріалу (3 хв).

3. Пояснення нового матеріалу:

3.1. Слухання музики. Е. Гріг. «Ранок», «В печері гірського короля» (16 хв.).

3.2. Виспівування. Мелодія «Ранок» Е. Гріга, "Голосно співайте", "Гра в слова" (7 хв.).

3.3. Хоровий спів з музично-ритмічними рухами. Білоруська народна пісня «Зайграй жа мені, дударочку». Обробка І. Лученка (8 хв.).

3.4. Гра на дитячих музичних інструментах. Білоруська народна пісня «Зайграй жа мені, дударочку». Обробка І. Лученка (3 хв.).

4. Закріплення знань учнів (2 хв.).

5. Підведення підсумків уроку (4 хв).

Хід уроку

Діти входять в клас під музику веселого характеру (звучить твір за вибором учителя).

Привітаємося. Я буду співати "Здрастуйте, хлопці, а Ви у відповідь співаєте складену Вами мелодію на слова" Добрий день, учитель ".

Продовжте речення «Я знаю п'ять зарубіжних композиторів", "Я знаю п'ять білоруських народних пісень". (За знаком вчителя учні по черзі перераховують прізвища та пісні). Сьогодні познайомимося з динамічним розвитком в музиці.

Слухання музики. «-- попередня | наступна --» Слухання музики.
загрузка...
© om.net.ua