загрузка...
загрузка...
На головну

електродинаміка

клас

Авторська програма.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Прочитайте 2 і 3 глави книги Буття.

Автор підручника: Проснякова Т. Н.

Загальна тема: робота з папером; конструювання.

Тема уроку: орігамі «Ялинка в снігу».

Мета уроку: виготовити орігамі «Ялинка в снігу».

Виріб: ялинка в снігу.

завдання:

- освітні:

· Закріпити навички дітей по роботі з папером (правила згинання паперу);

· Виконувати роботу з опорою на схему вчителя;

· Тренувати дітей в аналізі зразка, планування, контроль при виконанні своєї роботи;

- розвиваючі:

· Розвиток пам'яті, уяви, уваги і мови;

· Розвиток конструкторських і творчих здібностей;

· Розвиток дрібної моторики рук;

- виховні:

· Виховання волі, посидючості, дбайливого ставлення до матеріалів та інструментів;

· Виховання працьовитості, сумлінності, старанності;

· Виховувати вміння слухати, допомагати своєму однокласнику;

Тип уроку: урок навчання умінням і навичкам.

Плановані результати:

Предметні:

- Розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконати;
 - Освоювати способи згинання паперу;
 - Вміння готувати робоче місце відповідно до виду діяльності, підтримувати порядок під час роботи.
 - Вміння прибирати робоче місце.

метапредметние:

регулятивні:
- Визначати за допомогою вчителя тему і мету уроку;

Пізнавальні:
- Планування практичної діяльності на уроці;
 - Здатність робити найпростіші узагальнення і висновки самостійно;

комунікативні:

- Вміння вести невеликий пізнавальний діалог по темі уроку, колективно аналізувати вироби;
 - Вступати в бесіду на уроці;

особистісні:

- Здійснювати спільну практичну діяльність;
 - Аналізувати свою діяльність;
 - Вміння слухати вчителя;

Методи навчання: практична робота, користування графічним зображенням.

Форми навчання: індивідуальна робота, фронтальне опитування.

Ресурси і обладнання:кольоровий папір, ножиці, олівець, ластик, лінійка.

Основні поняття і терміни: орігамі, модуль.

Межпредметниесвязі: технологія, навколишній світ.

Літературні джерела: Проснякова Т. Н. «Творча майстерня» технологія 4 кл. Підручник

 етапи  Навчальні та розвиваючі компоненти, завдання та вправи, хронологія.  Діяльність учителя.  Діяльність учнів.  Форми організації взаємодії на уроці.  Формуються УДД.  Проміжний контроль.
 організаційний момент  1 хв Мета: підготувати учнів до роботи на уроці.  -Привіт, діти! Сідайте. Подивіться, чи всі у вас готове до уроку: кольоровий папір, гладилка, ножиці, олівець, ластик, лінійка.  Вітають вчителя, сідають. Перевіряють чи все у них є.  Фронтальна.  Особистісні УУД: шанобливе ставлення до позиції співрозмовника.  Усні відповіді.
 Підготовка до сприйняття нових знань.  6 хв Мета: познайомити дітей з термінами, з якими пов'язана робота.  - Сьогодні на уроці ми будемо займатися орігамі. Може хтось знає, що таке орігамі? - Вірно. Орігамі передавалося з покоління в покоління, воно набуло широкого поширення і є невід'ємною частиною японської культури. - Що може виготовлятися в цій техніці? - Як ви розумієте, що таке «модуль»? Молодці.  - Орігамі - це старовинний народний японське мистецтво. - У цій техніці виготовляються листівки, іграшки, подарунки і багато іншого. - Закінчена фігурка, яка вставляється в подібну фігурку.  Фронтальна.  Особистісні УУД: шанобливе ставлення до позиції співрозмовника відповідальність за свою, розвиток навичок співпраці. Регулятивні УУД: виділення і усвідомлення учням того, що вже засвоєно і що ще підлягає засвоєнню, усвідомлення якості та рівня засвоєння;  Опитування. Усні відповіді.
 Закріплення знань і умінь.  27 хв Мета: - ознайомити з виконанням вироби; - Сформувати вміння самостійно збирати і виготовляти орігамі;  - Давайте подивимося, зі скількох модулів складається іграшка? - --- - Порівняйте їх. Вони різні за розміром? Як з'єднані? - Подивіться на схеми в книзі. Що на них зображено? - Які їх розміри? - З чого ми почнемо виконання вироби? - А потім? - Далі? - Зараз ми будемо розмічати квадрати для нашої ялинки. Розмічаємо смужки за допомогою олівця і лінійки на виворітній стороні. Відміряти почнемо від лівого верхнього кута на аркуші; від «нуля» на лінійці (докласти «нуль» на лінійці до лівого верхнього кута аркуша паперу). Від лівого верхнього кута вправо відкладемо 5 см, поставимо крапку. Вниз від кута відкладемо 5 см, поставимо крапку. Вправо від позначки 5 см відкладемо 5 см, поставимо крапку, з'єднаємо. (Решта квадрати розмічають за аналогією). Повторимо це з іншими розмірами (10 і 18). - Що будемо робити далі за нашим планом, який ми з вами склали? Правильно. І коли ріжете, стежте за лінією, по якій ріжете. Молодці! Що ми будемо робити далі? - З якою базової форми потрібно почати? Складіть її. - У всіх вийшло так само як на схемі? Тепер знайдіть середину нашої заготовки, вільні куточки складіть до вершини по центру, повторіть те ж саме з іншого боку. Порівняйте зі схемою. Розкрийте отримані кишені як показано на схемі з обох сторін заготовки. Тепер відігніть вільні куточки в протилежну сторону. У нас вийшов трикутник, відігніть його вгору. Теж саме зробіть і з іншого боку. Перевірте правильність виконання зі схемою. Поверніть одну сторону заготовки наліво, як це зробила я. Переверніть заготовку на іншу сторону і також відігніть одну сторону заготовки наліво. Зігніть куточки до центру заготовки з обох сторін. Не забувайте звірятися зі схемою! Нижній куточок відігніть до центру заготовки. Переверніть на іншу сторону і відігніть нижній куточок до центру. Розгорніть модуль так, щоб він став об'ємним. За цією ж схемою зробіть ще 2 модуля. Модулі рухомо вставте один в одного.  - З трьох. - Вони однакові за розміром. Рухомий вставлені один в одного. - Квадрати. - 5 * 5, 10 * 10, 18 * 18 (см) - розмітив на папері квадрати. - Виріжемо їх. - Складемо за схемою. - Виріжемо. - Складати. - З «Водяний бомбочки». - Так.  Фронтальна. Індивідуальна.  Регулятивні УУД: 1) Планування Загальнонавчальні УУД: 1) Довільний і усвідомлене побудова мовного висловлювання (усно) Пізнавальні УУД: 1) Побудова логічного ланцюга міркування. 2) Синтез як складання цілого з частин, в тому числі із заповненням відсутніх компонентів.  Опитування. Відповіді.
 Рефлексія.  5 хв Мета: самооцінка учнями результатів своєї навчальної діяльності.  - А давайте тепер зробимо з вами виставку ваших робіт. Поставте всі свої роботи на останню парту. Зараз я вам роздам магнітики різних кольорів і ви самі оціните як ви сьогодні попрацювали (жовті - у мене все вийшло; зелені - у мене були труднощі з виконанням роботи, але я швидко впорався сам, червоні - мені не сподобалася моя робота). Давайте приліпити їх на дошку і подивимося, як ви оцінили свої роботи.  Діти виставляють роботи. Роблять висновки, оцінюють свої роботи.  групова  Регулятивні УУД: звірення результату з еталоном, корекція, оцінка своєї роботи, усвідомлення якості виконання. Комунікативні УУД: коректність висловлювання, обґрунтування своєї позиції особистісні УУД: доброзичливість  Опитування. Відповіді учнів.
 Підсумок уроку.  4 хв Мета: підвести підсумки роботи.  - Чим ми сьогодні з вами займалися? - Що ще можна робити з таких модулів? - Чого навчилися? - Молодці! Ви сьогодні все дуже добре попрацювали.  - Робили іграшку з модулів. - Розкриваючи модуль зсередини можна отримати коробочку або рамку. - Ми навчилися робити іграшки з модулів.  групова  Регулятивні УУД: Прогнозування: передбачення результату і рівня засвоєння, його тимчасових характеристик;  Опитування. Відповіді учнів.
 Домашнє завдання.  2 хв Мета: повідомити учням про домашнє завдання, роз'яснити методику його виконання.  - Дістаємо щоденники і записуємо домашнє завдання. До наступного уроку вам потрібно принести картон, ножиці, клей і кольорові олівці. - Записали? Можете бути вільні.  - Записують домашнє завдання в щоденник. - Так.  індивідуальна    

Багато фізичні явища, які спостерігаються в природі і навколишньому нас життя, не можуть бути пояснені тільки на основі законів механіки, молекулярно-кінетичної теорії та термодинаміки. У цих явищах проявляються сили, що діють між тілами на відстані, причому ці сили не залежать від мас взаємодіючих тіл і, отже, не є гравітаційними. Ці сили називають електромагнітними силами.

Про існування електромагнітних сил знали ще стародавні греки. Але систематичне, кількісне вивчення фізичних явищ, в яких проявляється електромагнітне взаємодія тіл, почалося тільки в кінці XVIII століття. Працями багатьох вчених в XIX столітті завершилося створення стрункої науки, що вивчає електричні і магнітні явища. Ця наука, яка є одним з найважливіших розділів фізики, отримала назву електродинаміки.

Основними об'єктами вивчення в електродинаміки є електричні і магнітні поля, створювані електричними зарядами і струмами.

ЛЮДИНА В РАЮ. гріхопадіння «-- попередня | наступна --» В ізольованій системі алгебраїчна сума зарядів всіх тіл залишається постійною.
загрузка...
© om.net.ua