загрузка...
загрузка...
На головну

конспект відкритого

Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа - ІНТЕРНАТ I ВИДУ №65

ДЕРЖАВНЕ БЮДЖЕТНА освітні установи міста МОСКВИ

уроку з літератури в 7Б класі по темі:

"Байки І. А. Крилова"

Вчитель російської мови

і літератури: Дудук О. Г.

Примітка:

- Урок був дан для батьків вихованців, педагогів та адміністрації ГБОУ скошено № 65 в рамках "Тижня відкритих дверей";

- -презентація Розміщена на особистому сайті педагога http://nsportal.ru/shkola/korrektsionnaya-pedagogika/library/prezentatsiya-k-uroku-literatury-iakrylov (Скріншот додається).

Тема: Байки І. А. Крилова.

цілі: - Закріпити знання учнів про байки і творчості І. А. Крилова

- Розвиток інтересу до творчості байкаря;

- Прищеплення моральних принципів поведінки.

завдання:

освітні:

- Узагальнити і систематизувати знання учнів про байки І. А. Крилова, отримані в початковій школі;

- Поглибити знання про жанр байки;

- Формувати вміння працювати з інформацією, представленою в електронному варіанті.

Корекційно - розвиваючі:

- Розвивати розумову діяльність і мова на основі пояснення байок;

- Розвивати і коригувати зорову пам'ять в ході виконання вправ.

виховні:

- Виховувати доброту, чесність, справедливість, комунікативність, акуратність при практичному виконання робіт в зошитах.

Особливості уроку:Діти часом вживають жести і промовляють дактілільно. Мовний матеріал проговорюється усно на індивідуальних заняттях.

Хід уроку:

1. Оргмомент

 - Здрастуйте хлопці! - Сядьте рівно! - Який зараз урок?  - Вітаю! - Зараз урок розвитку мовлення.

2. Бесіда.

 - Хлопці, ми з вами кілька уроків вивчали творчість і байки І. А. Крилова, великого російського байкаря. - Що ж таке "байка"? Хто зможе відповісти? - Молодець, Юліан, правильно. І. А. Крилов у своїх байках висміював пороки людей. - Сьогодні наша з вами завдання - показати, наскільки добре ми вивчили творчість І. А. Крилова. - Тепер по черзі скажіть які байки Крилова ви пам'ятаєте - Молодці, хлопці! - До яких байкам відносяться ці ілюстрації? (На проекторі показані ілюстрації)  (Юліан) - Байка - це короткий, віршований розповідь, де діють звірі, птахи, дерева, речі, а маються на увазі під ними люди. (Денис) - Квартет (Рухшона) - Ворона і лисиця (Юліан) - Слон і Моська (Таня) - Вовк і Журавель (Ігор) - Лебідь, Рак і Щука

3. літературне змагання.

 - А тепер дізнаємося, наскільки ви добре знаєте байки. (На проекторі показані питання)Питання до літературної змагання:1. «Вже скільки разів твердили світу, що лестощі мерзенно, шкідлива: так тільки все не про запас. І в серці підлесник завжди знайде куточок ».- В якій байці звучать ці слова? (Ворона і Лисиця). 2. У кого до зими під кущем «Був готовий і стіл, і дім»? (У Мурахи). 3. Перерахуйте героїв байки, які надумали грати квартет. (Проказница Мавпа, Осел, Козел да Клишоногий Мишко). 4. За ким вулицями «натовп роззяв ходила»? (За слоном). 5. Хто потрапив вночі на псарню, думаючи потрапити в кошару? (Вовк).6. Персонажі який байки Крилова вихваляли один одного «не боячись гріха»? (Зозуля і Півень).7. Прочитайте фрагмент однієї з байок і вгадайте назву: Кричить: «Як смієш ти, нахаба, нечистим рилом Тут чисте каламутити питво моє з піском і мулом? За зухвалість такову Я голову з тебе зірву! ». (Вовк і Ягня).  

4. Робота з картками.

 (Перша і друга частини перемішуються і хлопці повинні їх скласти)«А ви, друзі, як не сідайте, все в музиканти не годитесь» «Квартет» «Кумушка мені дивно це: Так працювала ль ти в літо? "Бабка та мураха" «Тебе, мій куме, вік слухати я готова» «Кукушка і півень» «Сусідка, перестань ганьбитися ....- тобі ль з слоном возитися? «Слон і Моська» «Ой лишенько, хлопці злодій!» -і Вмить ворота на запор «Вовк на псарні» «Голубонько, як хороша ... Ну що за шийка, що за очі ...» «Ворона і лисиця»  

5. Дописування назви байки.

 (Кожному учневі видаються листки; хто швидше)«Жаба і __________» «Вовк на _________________» «_____________ І ягня» «Кіт і ________________» Свиня під ____________ » «Щука і ___________» «Ворона і ____________» «Вовк і ________________»  

6. Моралі байок.

 - Хлопці, ви всі молодці! Все сьогодні добре працюють. - Зараз ми будемо говорити про мораль різних байок. - Що таке мораль? Хто відповість? - Правильно, Таня. - Зараз ви повинні будете дізнатися байку по її моралі. (На проекторі з'являється текст):"Біда, коли пироги почне печі швець, А чоботи шити пиріжник: І справа не піде на лад ". "Коли в товаришах згоди немає, На лад їх справа не піде, І вийде з нього не справа, тільки борошно ". "Вже скільки разів твердили світу, Що лестощі мерзенно, шкідлива; але тільки все не про запас, І в серці підлесник завжди знайде куточок ". "У сильного завжди безсилий винен ..." "Невіглас судять точно так: У чому толку не зрозуміють, то все у них дрібниця ".- Молодці, ви працюєте швидко.  (Таня) - Мораль - це головна думка твору. Те, чого воно вчить.

7. Байка "Вовк і Ягня".

 - Зараз ми ще раз прочитаємо байку «Вовк та ягня». (На проекторі текс байки з ілюстраціями) - Хто скаже яка мораль цієї байки, в чому вона полягає? - Правильно, Ігор. Байка починається з моралі:"У сильного завжди безсилий винен ...".Крилов відразу налаштовує нас на те, про що піде мова. - Рухшона, що ти можеш сказати про Вовка? Який він? - Правильно. Юліан, що ти можеш додати? - Так ти правий. Він обзиває його "псом і нечистим рилом". - А що можна сказати про Агнця? Денис, який Ягня? - Правильно, він беззахисний. Він з самого початку бесіди розуміє своє безсилля. - Хлопці, чому вас навчила ця байка?  (Ігор) - Якщо ти сильний це не означає, що ти маєш рацію. (Рухшона) - Він сильний і нахабний. Чи не дотримується правил. Він упевнений, що його ніхто не покарає. (Юліан) - Вовк грубий і злий на Агнця. (Денис) - Він беззахисний.

8. Підбиття підсумків.

 - Хлопці, все ви молодці! - Ви сьогодні активно брали участь в нашому уроці. - Що ж ми сьогодні робили? - Чи сподобалися вам його байки? - Домашнє завдання НЕ дошці, запишіть його. - Урок завершено.  (Таня) - Ми говорили про творчість і байках І. А. Крилова. (Юліан) - Так, мені сподобалися байки. Вони багато чому вчать.
Лекція 25 «-- попередня | наступна --» Основні характеристики англійської мови як мови німецької групи.
загрузка...
© om.net.ua