загрузка...
загрузка...
На головну

урок 64

Літературне читання

Завдання № 2

Тема розділу: «Казка мудрістю багата».

Тема: Введення в розділ. Вірш Л. Ерадзе «Що мені найдорожче?»

цілі:

- Формуємо вміння відповідати на запитання вчителя за змістом прочитаного;

- Формуємо вміння висловлювати своє ставлення до героїв, подій, мови твору. Розвиток вміння аргументувати свою точку зору;

- Навчання самостійного формулювання запитань до тексту по ходу читання.

 етапи уроку  Хід уроку  діяльність учителя  Формування УУД, ТОУУ (технологія оцінювання навчальних успіхів)
 ?. Актуалізація знань.  2 1 1. Знайомство з 2-ю частиною підручника. - Як називається наш підручник з читання? - Перед вами абсолютно нова книга або продовження тієї, що ви прочитали? - Як ви здогадались? Відкрийте с. 157. Що знаходиться на цій сторінці? (Зміст.) - Які розділи увійшли до 2-ю часть «Маленької двері у великий світ»? Учні читають назви розділів. - За яким принципом автори відбирали твори до цих розділів? - Назви яких творів вас зацікавили? А що ви вже читали? 2. Знайомство з IV розділом. - Відкрийте с. 3. - Які казки ми будемо читати? (Про мудрість.) - Як ви розумієте назву розділу?  Ознайомлення учнів з метою уроку. Позитивний настрой на читання казок про мудрість. Виявлення розуміння слова «мудрість».  Пізнавальні УУД 1. Перетворювати інформацію з однієї форми в іншу: детально переказувати невеликі тексти. 2. Робити висновки в результаті спільної роботи класу і вчителя. 3. Орієнтуватися на розвороті підручника. 4. Знаходити відповіді на питання в тексті, ілюстраціях.
 II. Розвиток умінь.  2 1 3 1 2 3 I. Робота з віршем Л. Ерадзе «Що мені найдорожче?» 1. Робота з текстом до читання: - Прочитайте назву вірша. Яке цікаве назву у вірші: заголовок містить питання. - Як би кожен з вас відповів на це питання-заголовок? - Цікаво, а що ж все дорожче автору вірша? 2. Робота з текстом під час читання. Читання вірша про себе. 3. Робота з текстом після читання. 1) Питання після читання: - Що ж все дорожче автора? - Чому ж герой вірша, знаючи пісеньку і казку напам'ять, мріє їх дослухати до кінця і не заснути? 2) Підготовка до виразного читання. - Знайдіть і підкресліть в кожному рядку слова (словосполучення), найголовніші за змістом. (Розстановка логічного наголосу.) Вправа в виразному читанні вірша. 4. Заключна бесіда. - Яке це вірш: веселе, сумне, завзяте або це стихотворенье-роздум, міркування, спогад? - Чим хотів поділитися автор з нами? - Чи є у вас казка, яку ви найбільше любите слухати? II. Робота з авторським текстом (с. 4). а) Текст читається за ролями. За тата читає учитель. б) Питання після читання: - Що можна дізнатися з казок про життя різних народів? Наведіть приклади, спираючись на прочитані раніше казки. - Що означає слово мудрий? (Він володіє великим розумом.) - Чому у різних народів світу є казки про мудрих людей? Що їх об'єднує? Чим вони можуть відрізнятися? - Що ми робили? (Читали текст, відповідали на питання по тексту, виявляли своє ставлення до героїв.) - Яке вміння формували?  Перевіряє ступінь розуміння змісту вірша, осмислення. Визначає рівень осмислення і зацікавленості. Поділу на ролі. Виразне читання. Розуміння тексту, його сенс.  Комунікативні УУД 1. Розвиваємо уміння слухати і розуміти мову інших. 2. Виразно читати і переказувати текст. 3. Оформляти свої думки в усній і письмовій формі. 4. Уміння працювати в парі і в групах. Регулятивні УУД 1. Визначати і формулювати мету діяльності на уроці за допомогою вчителя. 2. Проговорювати послідовно-ність дій на уроці. 3. Вчитися висловлювати своє припущення (версію) на основі роботи з ілюстрацією підручника. 4. Вчитися працювати по перед-розкладання учителем планом. Особистісні результати 1. Розвиваємо вміння виявляти своє ставлення до героїв, висловлювати емоції. 2. Оцінювати вчинки відповідно до певної ситуацією. 3. Формуємо мотивацію до навчання і цілеспрямованої пізнавальної діяльності. Духовно-моральне розвиток і виховання 1. Виховання морального почуття, етичної свідомості та готовності здійснювати позитив-ні вчинки, в тому числі мовні. 2. Цивільно-патріотичне виховання.
 ???. Підсумок.  - З яким настроєм вирушаєте з уроку? - Як би ви самі оцінили свою роботу?  Дає навчаються провести самоаналіз.  3. Виховання працьовитості, здатності до пізнання. 4. Виховання здорового способу життя. 5. Екологічне виховання. 6. Естетичне виховання.
 ?V. Домашнє завдання.  Відповісти на питання: «Що я дізнався про життя різних народів з казок, прочитаних в 13-й частині підручника?»  Домашнє завдання.  

Діяльність учнів:

- Участвоватьв діалозі відповідно до правил мовного спілкування.

- Читати вголос целимісловамі усвідомлено, правильно, виразно, використовуючи інтонацію, відповідні темп і тон мови.

Фактори і документи, що визначають види допускаються і не допускаються дефектів в зварних з'єднаннях, вибір методів, обсягів і послідовності їх контролю «-- попередня | наступна --» тригонометрія
загрузка...
© om.net.ua