загрузка...
загрузка...
На головну

заняття 29

хід заняття

Переказ розповіді В. О. Сухомлинського

Заняття 28.

«Соромно перед соловейком»

(З вигадуванням попередніх подій)

цілі:

корекційно-освітні:

- Навчати дітей переказувати розповідь близько до тексту;

- Навчати дітей доповнювати розповідь подіями, попередніми даними в тексті;

корекційно-розвиваючі:

- Розвивати у дітей уміння синтаксично правильно будувати речення;

- Розвивати творчі здібності;

- Розвивати вміння логічно правильно вибудовувати свій виступ;

корекційно-виховна:

- Виховання навичок правильної поведінки на природі.

устаткування: текст розповіді В. В. Сухомлинського «Соромно перед соловейком», посібник до гри «Де ми були, що ми бачили» (схематичне зображення саду, лісу та городу - підбирає логопед).

Попередня робота: читання та обговорення художніх текстів: М. М. Пришвіна «Лісічкін хліб», «Золотий луг». Ігри «Дізнайся дерево по листку», «Телефон» (лісові дерева, дикі тварини).

1. Організаційний момент.

Гра «Де ми були, що ми бачили?» У процесі гри використовуються сюжетні картини «Город», «Сад», «Ліс». Логопед звертається до дитини з питанням «Де ти був, що ти бачив?» Діти відповідають приблизно так (це залежить, на яку з картин вказує логопед):

Я був в городі. Бачив багато огірків, кабачків, помідорів.

Я був в саду. Бачив багато яблук, груш, слив.

Я був в лісі. Бачив багато сосен, ялин, горобин, беріз.

2. Читання оповідання.

Логопед говорить про те, що зараз прочитає дітям розповідь В. В. Сухомлинського «Соромно перед соловейком», при цьому початок оповідання буде пропущено. Дітям потрібно здогадатися або придумати, що було на початку.

3. Бесіда за оповіданням.

- Чиє спів почули дівчинки?

- Чому пісня солов'я так їм сподобалася?

- Як надійшла із залишками їжі Оля?

- А як Ліда?

- Чим вчинок Ліди відрізняється від Олиного?

- Чому Ліді стало соромно?

- Де дівчинки слухали спів солов'я?

- Що робили дівчинки, коли почули солов'я?

- Як можна почати розповідь?

Логопед вислуховує дітей, схвалює придумані ними початку розповіді і виправляє граматичні помилки в побудові речень. Потім просить вибрати для складання переказу (або вибирає сам) дітей-артистів, а саме: автора, Олю і Ліду. Автором може бути той дитина, який придумав найбільш гарний початок розповіді.

4. Фізкультхвилинка. Гра «Ослик»

Во саду ли, в городі

У Івана ослик бродить.

Вибирає, вибирає,

Що спочатку з'їсти - не знає.

Зліва - буряк, праворуч - бруква,

Зліва - гарбуз, праворуч - журавлина,

Знизу - свіжа трава,

Зверху - соковита бадилля.

5. Переказ розповіді дітьми.

Логопед повторно читає текст і дає установку на те, що слідом за прочитанням дітям потрібно буде його переказати, відповідно до розподілених ролями.

6. Підсумок заняття.

- Чому Ліді стало соромно перед соловейком?

- Якщо ви відпочиваєте в лісі, то як потрібно себе вести, щоб не нашкодити природі?

7. Домашнє завдання.

Намалювати спільно з батьками знаки, що забороняють неправильну поведінку на природі.

Складання розповіді «Людина» за серією картин

цілі:

корекційно-освітні:

- Навчати дітей складання розповіді по серії предметних картин;

- Формувати правильне вживання в мові зворотних дієслів;

корекційно-розвиваючі:

- Розвивати у дітей уміння логічно правильно вибудовувати свій виступ;

- Розвивати вміння бачити головне в картині;

- Поповнювати словник дітей прикметниками і дієсловами протилежного значення;

корекційно-виховна:

- Виховувати самоповагу і повагу до інших людей.

устаткування: серія картин «Розвиток людини»: від віку немовляти до віку дідусі та бабусі (підбирає логопед).

Попередня робота: Читання художніх творів Е. Благининой «Оленка» і А. Барто «Дівчинка замурзана», байки Л. Н. Толстого «Старий дід і внучок»; гри: «Що для чого людині потрібно?», «Підбери предмет (частина тіла) до дії».

Заняття 27. «-- попередня | наступна --» Заняття 30.
загрузка...
© om.net.ua