загрузка...
загрузка...
На головну

заняття 24

хід заняття

Складання розповідного розповіді

«Шпаківня» по серії сюжетних картинок

цілі:

корекційно-освітня:

- Навчати дітей складання розповіді по серії сюжетних картин;

корекційно-розвиваючі:

- Розвивати у дітей загальну, дрібну і артикуляционную моторику;

- Вчити дітей розрізняти поняття «перелітні» і «зимуючі» птахи;

- Розвивати словник по заданій темі;

- Розвивати у дітей навички словотворення;
корекційно-виховна:

- Вчити дітей дбати про птахів.

устаткування: серія сюжетних картин «Шпаківня» (рис. 22-24), намальований шпаківню і паперові фігурки шпаків, предметні картинки: ворона, шпак, горобець, сова (підбирає логопед), дидактична іграшка «Квакуша».

Попередня робота: читання розповідей В. Біанкі «Лісові будиночки», «Граки», А. Майкова «Ластівка», В. А. Жуковського «Жайворонок», проведення бесіди після прочитаного; гри: «Підбери ознаки», «Підбери дії».

1. Організаційний момент.

- Як називаються птахи, які на зиму відлітають у теплі краї?

- Як називаються ті, які залишаються на зиму?

- Згадайте знамениту мандрівницю, яка вирушила в теплі краї разом з дикими качками, а потім всім розповідала про свої пригоди? (Жабка мандрівниця).

Логопед: Сьогодні вона повернулася і прийшла до нас в гості. Дітям показується дидактична іграшка «Квакуша».

2. Оголошення теми.

Сьогодні ми дізнаємося, які пташки повернулися з теплих країв.

Виділення четвертого зайвого: ворона, шпак, горобець, голуб.

3. Гра «Підбери слівце»

Освіта родинних слів до слова шпак за допомогою питань.

- Як назвати шпака ласкаво? (Скворушка.)

- Хто у шпака пташеня (пташенята)? (Скворчонок, скворчата.)

- Як називається їхня мама? (Скворчіха.)

- Який будиночок будують люди для шпаків навесні? Назвіть його. (Шпаківня.)

4. Складання розповідного розповіді по серії сюжетних картинок.

1. Розгляд сюжетних картинок і розміщення їх на дошці в логічній послідовності.

2. Бесіда за змістом серії сюжетних картинок.

- Яка пора року зображено?

- Чим ви можете підтвердити, що це весна?

- Чому шпаківня став непридатним за зиму?

- Підберіть слова-ознаки. Яким став шпаківню? (Чорним, старим, немічним, поламаним.)

- Що вирішили зробити діти, коли побачили старий шпаківню?

- Розкажіть про те, що ви бачите на наступних картинках.

- Чому діти відійшли в сторону, коли побачили шпаків? Чому раді діти?

Логопед: Послухайте, який у нас вийшов розповідь.

5. Физкультминутка.

Виконується спільно з «Квакуша».

Гра: «Відлітають - не відлітають» Коли діти чують назву перелітної птиці - махають руками немов крилами. Коли діти чують назву зимуючої птиці, вони обіймають себе руками (зігрівають).

6. Відтворення дітьми по ланцюжку поставленого розповіді з опорою на сюжетні картинки.

7. Підсумок заняття.

- Назвіть перелітних птахів.

- Назвіть зимуючих птахів.

Гра «Поселимо шпаків»

Логопед говорить про те, що «Квакуша» привезла з подорожі будиночок для шпаків.

Виставляється намальований шпаківню з прорізами. Логопед говорить про те, що шпаки зможуть оселитися в цьому шпаківні лише тоді, коли діти згадають і назвуть родинні слова до слова «шпаківню». При називання кожного слова діти вставляють в прорізи фігурки шпаків.

Логопед говорить від імені «Квакуша» про те, що їй дуже сподобався розповідь, який склали діти.

8. Домашнє завдання.

- Намалювати шпаківню зі шпаками.

Заняття 23. «-- попередня | наступна --» Заняття 25.
загрузка...
© om.net.ua