загрузка...
загрузка...
На головну

заняття 13

хід заняття

За серією сюжетних картин

цілі:

корекційно-освітні:

- Навчати дітей складання розповіді по серії сюжетних картин;

- Вчити дітей самостійно придумувати події, що передували зображеним подіям;

корекційно-розвиваючі:

- Уточнювати знання дітей про зимуючих птахів;

- Розвивати вміння граматично правильно будувати своє висловлювання;

корекційно-виховна:

- Виховувати у дітей дбайливе ставлення до тих, хто цього потребує.

устаткування: серія сюжетних картин «Годівниця» (рис. 13-15), предметні картинки із зображенням зимуючих птахів (підбирає логопед).

Попередня робота: читання художніх текстів М. Горького «Воробьішко» і І. С. Соколова-Микитова «У барлозі», «На лісовій дорозі». Ігри: «Відлітають, не відлітають», «Хто як зимує?» Виготовлення годівниць для птахів з підручного матеріалу.

1. Організаційний момент.

Гра «Дізнайся за описом»

- Забіякуватий, веселий, молодецький, спритний (хто?) - Горобець.

- Жовтогруді, весела, в'юнка (хто?) - Синиця.

- Червоногрудий, ледачий, малорухливий (хто?) - Снігур.

- Білобока стрекотунья і злодійка (хто?) - Сорока.

- Червоноголовий, в чорному фраку, лікар дерев - дятел.

- Чорна, з потужним дзьобом, глянцевими пір'я ми, каркає - ворона.

При кожному правильній відповіді логопед виставляє відповідну картинку.

2. Оголошення теми.

Логопед: Що спільного у цих птахів? (Відповіді дітей.) Сьогодні ми будемо складати розповідь про те, як потрібно допомагати птахам в зимовий час.

3. Складання розповіді.

Логопед пропонує дітям розкласти картинки серії «Годівниця» в потрібній послідовності. Діти розглядають картинки і думають про те, як назвати розповідь. Із запропонованих дітьми назв вибирається найкращий, наприклад «Годівниця».

- Чому діти вирішили зробити годівницю?

- Що їм для цього знадобилося?

- Де діти повісили годівничку?

- Хто з радістю прилітав до годівниці?

- Як потрібно піклуватися про птахів взимку?

Далі діти описують події, які відбуваються на першій, другій, третій картинках.
 Логопед просить придумати імена дітям.

4. Фізкультхвилинка.

По ходу вірша діти виконують відповідні рухи.

Тихо, тихо, як уві сні

Падає на землю сніг.

З неба все ковзають пушинки -

Сріблясті сніжинки.

Кружляють над головою

Каруселлю снігового.

На снігу-то, подивися, -

З червоною грудкою снігурі.

5. Розповіді дітей.

Логопед просить дітей ще раз уважно розглянути картинки і подумати, як вони будуть розповідати. А потім пропонує почати свою розповідь з того, чому діти вирішили зробити годівницю.

Приблизний розповідь, складений дітьми

Настала сувора зима. Таня і Ваня вийшли погуляти в парк. На гілках дерев сиділи сумні синички, горобці і снігурі. Їм було холодно і голодно. Таня запропонувала Вані допомогти птахам. І ось робота закипіла: хлопчик взяв інструменти і будівельний матеріал, а дівчинка стала йому допомагати. Коли годівниця була готова, діти знову повернулися в парк. Таня подала Вані годівницю з кормом. Ваня повісив її на дерево. Не встигли діти відійти, як почули радісні голоси птахів і побачили їх на своїй годівниці.

6. Гра «Порахуй птахів і годівниці».
Виставляється годівниця, виготовлена дітьми.

Логопед дає завдання порахувати птахів, які прилітають до годівниці. Першим «прилітає» горобець, потім синиця і т. Д. Діти перераховують птахів від одного до десяти. В кінці гри логопед говорить дітям про те, що до годівниці прилетіла ще й ластівка. Діти повинні відзначити, що ластівка не може бути взимку біля годівниці, тому що це перелітний птах.

7. Підсумок заняття.

- Про що складали розповідь?

- Як називають птахів, які залишаються зимувати?

- Як можна допомогти птахам узимку?

Після заняття діти спільно з логопедом одягаються, беруть свої годівниці, зроблені з підручного матеріалу, і виходять на вулицю. На вулиці діти розвішують годівниці по території дитячого саду і кладуть в них корм. Надалі діти можуть проводити спостереження за птахами.

Складання розповіді «Звідки до нас прийшла меблі»

(По опорним картинкам)

цілі:

корекційно-освітня:

- Вчити дітей складати розповідь по опорним картинкам і словами;

корекційно-розвиваючі:

- Розширювати та активізувати словник дітей з теми;

- Розвивати у дітей уміння підбирати антоніми і префіксальні дієслова;

корекційно-виховна:

- Виховувати у дітей навички самоконтролю за промовою.

устаткування: предметні картинки: дерева, пила, фабрика, тесля, меблевий магазин, покупець, фургон для доставки меблів, будинок (підбирає логопед).

Попередня робота: читання уривка з вірша В. В. Маяковського «Ким бути?» (про столярів і тесляра). Ігри: «Хто чим займається?» (Професії: тесляр, столяр, майстер-червонодеревець, лісоруб); «Майстер» (освіту прикметників від іменників); складання описових розповідей з використанням схеми опису.

Заняття 12. «-- попередня | наступна --» Заняття 14.
загрузка...
© om.net.ua