загрузка...
загрузка...
На головну

заняття 3

хід заняття

Складання описового оповідання про дереві

цілі:

коррекііонно-освітня:

- Навчати дітей складання описового оповідання з опорою на схему;

коррекііонно-развіваюшіхся:

- Закріплювати у дітей правильне вживання в мові відносних прикметників;

- Розвивати вміння ставити запитання і відповідати на них;

- Узагальнювати знання про дерева;
коррекііонно-виховна:

- Виховувати дбайливе ставлення дітей до природи.

устаткування: предметні картинки (ялина, береза), схема опису дерев, листя і гілки дерев, книга.

Попередня робота: читання літературних текстів Л. М. Толстого «Дуб і ліщина», А. С. Пушкіна «Похмура час»; виготовлення виробів з природного і непридатної матеріалу; гра «Чого багато?» (освіту родового відмінка множини іменників бук, дуб, липа, тополя, ясен, осика), екскурсія в парк і збір осінніх листочків і гілочок.

1. Організаційний момент.

Гра «Дізнайся дерево по листу, гілочці» Діти з листочками і гілочками від різних дерев парами заходять в групу, ставлять один одному запитання і відповідають на них повним відповіддю. Наприклад: «Чий це листок?» ( «Це листок клена, він кленовий».) «Чия це гілка?» ( «Це гілка берези, вона березова».) (Аналогічно проводиться робота з іншими листям і гілками.) Потім логопед розповідає про те, як можна зберегти листя (виготовлення гербарію) - вкладання листя в книгу.

2. Оголошення теми.

Листя і гілки ми розглянули, а зараз розповімо про дерева.

3. Бесіда за предметним картинок з опорою на схему.

- Розгляньте картинку.

- Як називається це дерево?

- Яке воно за величиною?

- Де найчастіше росте?

- З яких частин складається?

- Яку користь може принести людям?

- Як змінюється в різні пори року?

- Що можна зробити з цього дерева?


 

- Чому люди садять дерева на вулицях міста?

 

 

 

 

4. Фізкультхвилинка.

 Дует легкий вітер - листочки ледь ворушаться.  Діти імітують легкий подих вітру і злегка ворушать пальцями.
 Сильний вітер - гойдаються дерева.  Нахили тулуба.

А зараз ви покажіть листочки на деревах, які качає вітерець.

Осінні листочки на гілочках сидять.

Осінні листочки хлопцям кажуть:

Осиковий: а-а-а! Горобиновий: і-і-і.

Дубовий: о-о-о! Березовий: у-у-у.

5. Розповідь за схемою.

Логопед пропонує зразок розповіді: «Зараз я складу розповідь за схемою з ваших відповідей, а потім ви спробуєте скласти свої розповіді про інші дерева».

приблизний розповідь

Це береза. У неї білий, тонкий, стрункий стовбур. На гілках листя округлої форми. Харчується береза за допомогою коренів. Береза - це велике листяне дерево. Найчастіше росте в лісі. У місті люди садять берези, щоб зробити повітря чистим. З кори берези роблять різні вироби. Навесні на березі з'являються бруньки, які перетворюються в листочки. Зеленої береза варто все літо. Восени листя жовтіє і опадає. Взимку голі гілки покриті снігом.

6. Розповіді дітей.

Наприклад: про їли, клені, дубе і т. Д.

7. Підсумок заняття.

- Про які деревах говорили?

- Які бувають дерева?

- Що люди можуть зробити з дерева?

Переказ російської народної казки «Мужик і ведмідь»

(З елементами драматизації)

цілі:

корекційно-освітня:

- Вчити дітей складати переказ казки, проявляючи творчу уяву і артистизм;

коррекііонно-развіваюшіхся:

- Розвивати у дітей уміння поширювати пропозиції визначеннями;

- Розвивати розумову діяльність;

- Розширювати знання дітей по темі;
коррекііонно-виховна:

- Виховувати у дітей самоконтроль за промовою.
устаткування: текст російської народної казки «Мужик і ведмідь», овочі, костюми ведмедя і мужика.

Попередня робота: читання розповідей Н. Носова «Огірки», «Про ріпку», «Городники», російської народної казки «Ріпка». Ігри: «Хто швидше збере овочі в кошик», «Відгадай на дотик», «Овочевий магазин».

Заняття 2. «-- попередня | наступна --» Заняття 4.
загрузка...
© om.net.ua