загрузка...
загрузка...
На головну

конспект уроку

Тема урока:Додавання чисел з різними знаками

Тип уроку:Закріплення нового матеріалу

Мета уроку:

1. Освітні: формування умінь складати числа з різними знаками

2. Розвиваючі: розвинути вміння застосовувати отримані знання в новій ситуації

3. Виховні: виховання вміння обгрунтовувати свою точку зору ЗАдачі уроку:

1. Повторити правило додавання чисел з різними знаками

2. Закріпити правила складання чисел з різними знаками при вирішенні різних прикладів

3. Вирішити завдання з пройденого матеріалу, використовуючи таблиці, схеми, які формують логічне мислення учнів та їх самостійність

устаткування:крейда, дошка, лінійка

Структура уроку:

1. Організаційний момент - 1 хв.

2. Повторення нового матеріалу - 4 хв.

3. Рішення задач, використовуючи нове правило - 25 хв.

4. Повторення пройденого матеріалу - 10 хв.

5. Підведення підсумків уроку

Хід уроку:

 етапи  діяльність учителя  діяльність учнів
 організаційний момент  Сідайте, продовжимо вирішувати приклади по додаванню чисел з різними знаками.  Учні сідають і слухають вчителя
 Повторення нового матеріалу  Для початку давайте згадаємо, що потрібно зробити, щоб скласти два числа з різними знаками. Що ми визначаємо спочатку? Що робимо далі? Як ми визначаємо знак суми? Що ми робимо після визначення знака?  Яке з чисел більше по модулю Визначаємо знак суми Знак суми такої ж як і знак числа, більшого за модулем В дужках записуємо різницю більшого модуля доданка і меншого модуля доданка
 Рішення задач, використовуючи нове правило  Виходьте до дошки по одному, пояснюючи свої дії вголос. 1067. Додайте: а) до суми чисел -6 і -12 число 20 б) до числа 2,6 суму -1,8 і 5,2 в) до суми -10 і -1,3 суму 5 і 8,7 г ) до суми 11 і -6,5 суму -3,2 і -6 1086. Яке з чисел 8; 7,1; -7,1; -7; -0,5; є коренем рівняння -6 + х = -13,1? Скажіть, при додаванні числа х до -6, число збільшується або зменшується? Тоді х- число яке? Яке з негативних чисел підходить замість х? Порівняйте з дошкою, чи не так? У наступному номері ми навчимося вирішувати приклади з декількома діями, одними з яких є складання чисел з різними знаками. 1070. Знайдіть значення виразу: а) (+ (- 0,5)) + (- 1) б) (0,6+) + (-2) в) -3,7 + (-5 +3) г) + (- 1,7+)  1067. а) -18 + 20 = 2 б) 2,6+ 3,4 в) -11,3 + 13,7 = 2,4 г) 4,5 + (- 9,2) = - 4,7 зменшується Негативне -7,1 1070. а) (+ (- 0,5)) + (- 1) = - +) = - 1 б) (0,6 +) + (- 2) = + + (-) = - = - в) -3,7 + (-5 +3) = - 3,7+ = - = - = -5,8 г) + (- 1,7 +) = 1 + (- 1,7 ) = - 0,7
 Повторення пройденого матеріалу  1079. Прочитайте задачу. У завданнях, де ми знаходимо частина від частини як краще спочатку представити інформацію, для кращого розуміння? Вірно. Вірно. Прочитайте завдання під цифрою 2. Вірно.

1079. 1) У перший день мандрівники проїхали 240км, у другий день 140км, в третій день вони відпочивали. Скільки кілометрів вони проїхали в п'ятий день, якщо за 5 днів вони проїжджали в середньому по 230 км в день?

Намалювати малюнок, схему, представити у вигляді таблиці.

Накреслимо таблицю.

 
 пройшли  3 * - х
 В середньому

Знайдемо скільки всього кілометрів проїхали мандрівники.

1) 230 * 5 = 1150 (км) всього

Потім скільки в 3 день і в 5 день.

2) 140 * 3 = 420 (км) в 3 день

3) 1150-240-140-420 = 350 (км) в 5 день

Відповідь: 350 (км) в 5 день

2) Фермер з двома синами зібрані яблука помістили в 4 контейнери, в середньому по 135 кг у кожен. Фермер зібрав 280 кг яблук, а молодший син - в 4 рази менше. Скільки кг яблук зібрав старший син?

Складемо таблицю.

   зібрали  всього
 фермер  135 * 4
 Син1 х
 Син2  280/4

Спочатку знайдемо, скільки всього зібрали яблук

1) 135 * 4 = 540 (кг) всього

Скільки зібрав молодший син:

2) 280: 4 = 70 (кг) зібрав мл. син

Скільки зібрав старший син:

3) 540-280-70 = 190 (кг) зібрав старший син

Відповідь: 190 (кг) зібрав старший син

 Підведення підсумків уроку  Сьогодні ви навчилися складати числа з різними знаками. Запишіть домашнє завдання на цю тему: 1076,1082,1083.  Записують домашнє завдання
РОСІЙСЬКА ЦЕРКВА у другій половині XX СТОЛІТТЯ І НИНІ «-- попередня | наступна --» Пристрої введення інформації
загрузка...
© om.net.ua