загрузка...
загрузка...
На головну

Тема: Ми-багатонаціональний народ

Обладнання уроку: комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка.

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.

Мета уроку:

знати: основні поняття уроку ( «народ», «нація», «національність», «багатонаціональна культура»).

вміти: аналізувати матеріал підручника по даній темі.

розуміти: вплив різних націй на традиції, звичаї та культуру російського народу.

застосовувати: отримані знання при виконанні практичних завдань.

завдання:

1. Засвоєння основних понять уроку ( «народ», «нація», «національність», «багатонаціональна культура»).

2.. Розвиток навичок пізнавальної діяльності

3.. Формування позитивного ставлення учнів до інших народів

4. Розвиток практичних навичок через виконання самостійної роботи.

Хід уроку:

1. Організаційний момент: вітання учнів, перевірка їх готовності; учні вітають викладача. Перевірка присутніх на уроці.

2. Формування мотивації: Подумати над питанням «Що таке багатонаціональний народ?».

3. Виклад нового матеріалу за допомогою презентації.

Слайд 1. Назва «Ми-багатонаціональний народ!».

Питання класу:

Ви знаєте що таке народ? І чому Росія вважається багатонаціональною країною? Діти відповідають на питання.

Слайд 2. Що говорить закон? Ми-багатонаціональний народ Російської Федерації (за Конституцією).

Слайд 3. Карта РФ.

Слайд 5. Многонаціоанльная культура.

Слайд 6. Що таке національність?

4. Організація первинного закріплення нового матеріалу.

Слайд 4. Питання класу:

1) Що означають слова «багатонаціональний народ»?

2) Чим можна підтвердити, що наша країна багатонаціональна?

3) Які висновки ви можете зробити, вивчивши карту?

4) Який народ був засновником нашого величезного держави?

5. Підведення підсумків.

6. * домашнє завдання Слайд 7. Домашнє завдання: написати твір на тему: Чому національність не є недоліком або заслугою людини ?.

*** Через спробу зриву уроку учнем 6а класу Юрієм Харламовим, у 6б класу була інша структура уроку.

План-конспект №4.1 (зі змінами для 6б класу 16.04.13)

Тема: Ми-багатонаціональний народ.

Обладнання уроку: комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка.

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.

Мета уроку:

знати: основні поняття уроку ( «народ», «нація», «національність», «багатонаціональна культура»).

вміти: аналізувати матеріал підручника по даній темі.

розуміти: вплив різних націй на традиції, звичаї та культуру російського народу.

застосовувати: отримані знання при виконанні практичних завдань.

завдання:

1. Засвоєння основних понять уроку ( «народ», «нація», «національність», «багатонаціональна культура»).

2 .. Розвиток навичок пізнавальної діяльності

3 .. Формування позитивного ставлення учнів до інших народів

4. Розвиток практичних навичок через виконання самостійної роботи.

Хід уроку:

1. Організаційний момент: вітання учнів, перевірка їх готовності; учні вітають викладача. Перевірка присутніх на уроці.

2. Формування мотивації: Подумати над питанням «Що таке багатонаціональний народ?».

3. Виклад нового матеріалу за допомогою презентації.

Слайд 1. Назва «Ми-багатонаціональний народ!».

Питання класу:

Ви знаєте що таке народ? І чому Росія вважається багатонаціональною країною? Діти відповідають на питання.

Слайд 2. Що говорить закон? Ми-багатонаціональний народ Російської Федерації (за Конституцією).

Слайд 3. Карта РФ.

Слайд 5. Многонаціоанльная культура.

Слайд 6. Що таке національність?

4. Організація первинного закріплення нового матеріалу.

Слайд 4. Питання класу:

1) Що означають слова «багатонаціональний народ»?

2) Чим можна підтвердити, що наша країна багатонаціональна?

Виконання контрольної роботи:

Завдання: (письмово відповісти на питання)

1. Що таке багатонаціональний народ?

2. Чим можна підтвердити, що наша країна багатонаціональне?

3. У чому плюси багатонаціональності нашої держави?

4. Що таке національність?

5. Чому важливо шанобливо ставитися до людей іншої національності?

Додаткове завдання «А як думаєш ти?»

У 7 класі однієї зі шкіл з'явилося кілька нових учнів-дітей іноземних робітників, які приїхали в Росію з Середньої Азії на заробітки. Ці хлопці погано говорили російською мовою, між собою спілкувалися на своїй рідній мові. Вони піддавалися за це причіпок з боку двох учнів класу. Коли кл. керівник на класній годині запропонував обговорити їх поведінку, вони заявили: «Ми-патріоти, ми через Росію. На своїй мові нехай розмовляють у себе вдома ». Деякі учні погодилися з ними, а інші засудили їх. Якби все це відбулося в вашій школі, то яку позицію ви б зайняли? Поясніть чому.

5. Підведення підсумків. Як ви розумієте, що таке багатонаціональний народ? Чому Росія вважається багатонаціональною країною? Який вплив справляють на культуру різні національності?

6. * домашнє завдання Слайд 7. Домашнє завдання: написати твір на тему: Чому національність не є недоліком або заслугою людини ?.

План-конспект №5. (Для уроку в 6а класі 23.04.13)

Тип: Урок вивчення нового матеріалу. «-- попередня | наступна --» Тема: Родина.
загрузка...
© om.net.ua