загрузка...
загрузка...
На головну

Тема: Економіка і її основні учасники

Контрольні питання

1. Як створюються групи в організації? Чим відрізняється ефективна робоча група? Що змушує членів групи проявляти конформізм?

2. Чи завжди до складу корпоративної культури входить домінуюча і субкультури? Чим це викликано? За яких умов в організації виникають контркультури?

3. Які рівні можна виділити в корпоративній культурі? Розкажіть про різні класифікаціях рівнів корпоративної культури (за Е. Шейну, по Т. Ділу і А. Кеннеді, по Т. Трайса і Дж. Бейеру).

Тип уроку: Урок закріплення вивченого матеріалу.

Обладнання уроку: комп'ютер, проектор, smart дошка.

Мета уроку:

знати: основні поняття по даній темі ( «потреби», «ресурси», «вільні блага», «економічні блага»).

вміти: аналізувати матеріал підручника по даній темі.

розуміти: особливості економічного регулювання життя суспільства.

застосовувати: отримані знання при вирішенні практичних завдань.

Завдання уроку:

1. Засвоєння понять «потреби», «ресурси», «вільні блага», «економічні блага».

2. Розвиток досвіду пошукової та пізнавальної діяльності (робота з текстом підручника)

3. Формування позитивного ставлення до економіки як регулятору суспільного життя.

4. Розвиток практичних навичок через виконання практичних завдань.

Хід уроку:

1. Організаційний момент: Привітання учнів, перевірка їх готовності. Учні вітають викладачів (нас), перевірка готовності учнів. Знайомство з учнями (перевірка присутніх за списком з класного журналу).

2. Формування мотивації: Чому економіка вважається один з регуляторів життя суспільства? (Подумати над цим питанням і спробувати на нього відповісти в кінці уроку)

3. Виклад нового матеріалу у вигляді презентації.

Слайд 1. Назва теми уроку «Економіка і її основні компоненти»

Слайд 2. Що таке економіка? Учням потрібно знайти 3 визначення економіки з підручника і озвучити їх.

(Економіка-це:

1. відносини між людьми в процесі виробництва і обміну товарів;

2. Давньогрецьке «мистецтво ведення господарства»;

3. наука про господарство, способах його ведення людьми)

Слайд 3. Прояви економіки: виробництво, розподіл, обмін, споживання.

Виробництво-діяльність організації для створення продукту або послуги.

Розподіл-поділ продукту між різними учасниками економіки.

Обмін-рух товару від одного власника до іншого.

Споживання-використання товару / послуги для задоволення своїх потреб.

Слайд 4. Учасники економіки.

Виробник-той, хто бере участь у створенні товарів або наданні послуг.

Споживач-той, хто використовує товари і послуги для задоволення своїх потреб.

Назвати, що спільного, в чому відмінності між виробником і споживачем.

4. Організація первинного закріплення нового матеріалу.

Через виконання завдань, запропонованих в презентації.

Слайд 5-8. Назвати хто виробник, а хто споживач.

На кожному слайді запропоновано по 3 картинки, одна картинка-виробник, 2-споживачів, а 3-зайва. Учні повинні самі визначити хто зображений.

Слайд 9. Практикум. Учням запропоновано завдання, вирішити яку вони повинні, спираючись на матеріал, який був пройдений на уроці. (Завдання виконується письмово, на окремому листочку, потім здається викладачеві на перевірку)

Слайд 10. Перевір себе. Учням запропоновано визначення, які проходили під час уроку, або це терміни вони вже проходили раніше. Діти повинні їх охарактеризувати, сказати або визначення (якщо вони його знають), або пояснити значення своїми словами.

5. Підведення підсумків: Учні відповідаю на поставлене на початку уроку питання.

6. Слайд 10. Домашнє завдання: виберіть «товар 21 століття» і обґрунтуйте його гідності з точки зору виробника і споживача

План-конспект №2 (до уроків у 6а і 6б класів 9.04.13)

Домінуюча культура і субкультури. Типи культур. «-- попередня | наступна --» Тип: Урок вивчення нового матеріалу.
загрузка...
© om.net.ua