загрузка...
загрузка...
На головну

КОМПЛЕКСНИХ ЗАНЯТЬ З казки з дітьми 4-5 років

зміст

хід заняття

цілі заняття

хід заняття

цілі заняття

 

виховні - Вчити дітей узгоджувати свої дії під час проведення колективної інсценування; стимулювати розвиток творчої індивідуальності дітей.

Навчальні - Удосконалювати загальну і мімічну моторику дітей, вміння розуміти і передавати емоційний стан іншої людини; розвивати дихання, виробляючи тривалий спрямований видих; формувати у дітей фонематичний слух, готувати їх до звуко-складового аналізу слів (вчити визначати перший приголосний звук в слові, кількість складів у словах); познайомити дітей з буквами Г і Я, повторити голосні літери А і В, а також приголосні М, В, П і Р; навчати дітей читати склади «ау», «уа» і «га».

Розвиваючі - Розвивати слухове і зорове увагу дітей, моторну пам'ять; вміння проводити складовий аналіз слова, визначати перший звук в слові, формувати перші навички читання складів.

оснащення:

- Фігурки персонажів казки - Маша, Ванюшка, зграя гусей-лебедів, грубка, яблуня, річка, їжак, батько з матір'ю (див. Вклейку, рис. 16, 22, 29, 31-36);

- Декорації: будинок, лісова галявина, ліс, кінь із возом, хатинка на курячих
 ніжках, а в ній Баба-яга, річка (див. вклейку);

- Велике настінне дзеркало;

- Картки з щільного паперу з літерами (рис. 53. с.107)

1. Організаційний момент.Скажіть дітям: «Встали поруч один з одним, немов місяць, -полукругом». (Діти стають півколом перед педагогом.) Потім запитайте у дітей, яку казку вони показували на минулому занятті, і попросіть зобразити за допомогою міміки її героїв - спочатку Бабу-ягу, потім переляканих дітей і нарешті радісних дітей, які втекли від гусей-лебедів. Після того як завдання буде виконано, запропонуйте дітям сісти за стіл - спочатку дівчаткам, а потім хлопчикам.

2. Чия буква?Поставте на стіл фігурки персонажів казки «Гуси-лебеді»: Машу, Ванюшку, гусей, грубку, яблуню і річку. Покажіть кожну з фігурок і голосно і чітко скажіть її назву, виділяючи голосом перший звук в слові. Запропонуйте дітям назвати цей звук.

Коли малюки вимовляють звук, пред'являйте їм картку з відповідною буквою. Зіставте букви і звуки - на кожну картку з буквою поставте фігурку того персонажа казки, ім'я якого починається з цього звуку. На картку з буквою М буде поставлена фігурка Маші, на картку з буквою В - Ванюшка, на картку Г - зграя гусей-лебедів, на картку з буквою П - грубка, на картку Я - яблуня і, нарешті, на картку Р - річка. Коли всі фігурки будуть поміщені на картки з буквами, скажіть дітям, що піднявся вітер і подмімо на паперові фігурки.

Запропонуйте дітям подути разом з вами. Коли паперові фігурки впадуть або змістяться зі своїх місць, Запропонуйте дітям відновити порядок - поставити кожну фігурку на свою букву. Дайте всім дітям по фігурці героя казки «Гуси-лебеді». Малюки по черзі промовляють ім'я персонажа і визначають перший звук в слові. Потім ставлять фігурку на картку з відповідною буквою.

3. Інсценування казки.Встановіть на підставки картки з буквами М, В,
 Г, П, Я і Р - першими літерами слів «Маша», «Ванюшка», «гуси», «піч»,
 «Яблуня» та «річка». Запропонуйте дітям ще раз показати інсценізацію казки
 «Гуси-лебеді», але замість фігурок героїв казки в спектаклі на цей раз використовувати картки з першими буквами їхніх імен. Крім того, знадобляться деякі фігурки героїв казки: батько з матір'ю, що сидять на возі, і їжак, а також
 декорації.

На себе візьміть функції декоратора і ролі їжака і батьків. Розподіліть між дітьми інші ролі. Видайте артистам картки з першими буквами імен їх персонажів.

Допоможіть дітям провести інсценування казки. Виступаючи одночасно в якості артиста, читця від імені автора і режисера, вказуйте на артиста, чия черга говорити; якщо необхідно, підказуйте слова ролі.

4. «Чарівний» барабанчик(Докладний опис гри див. На с. 18). слова
 «Ва-Нюш-ка», «яб-ло-ня» -три удару в барабан, «Ма-ша», «піч-ка», «реч-ка» -
 два удари.

5. Читаємо.Пред'явіть дітям картки з буквами А і В. Запропонуйте малюкам назвати ці літери, а потім покладіть їх поруч і прочитайте: «АУ» (читаючи,
 тривало пропевайте обидва звуку і одночасно вказуйте на літери, їм відповідні). Скажіть дітям »що так Маша в лісі кричала, коли Ванюшку
 шукала. Потім поміняйте букви місцями і тим же способом прочитайте звуконаслідування УА. Поясніть, що так плакав Ванюшка, коли гуси-лебеді неси
 Чи його з дому в дрімучий ліс.

Дайте завдання кожній дитині прочитати одне з поєднань голосних букв: АУ або УА і сказати, що ж це - в лісі звуть-аукає або плачуть.

Потім складіть з карток склад ГА, прочитайте його і запитаєте дітей, хто з героїв казки вміє так говорити. Коли отримаєте відповідь, продемонструйте ма

лишам зображення зграї гусей-лебедів і запропонуйте дітям самим викласти спеціально для гусей їх пісеньку, а потім прочитати, то що вийшло.

6. Підведення підсумків заняття. Позитивно оцініть роботу дітей.

ЗАНЯТТЯ 5

Тема заняття:малюємо казку «Гуси-лебеді».

Попередня робота: дорослий пояснює дітям, що таке сім'я (це батьки, мама і тато, і їхні діти, сини і дочки; сім'я - все ті люди, які живуть разом і є один одному родичами; в сім'ї можуть бути не тільки батьки та діти , а й найстарші члени родини - батьки батьків, яких називають дідусем і бабусею; слово «сім'я» з'явилося, тому що сім членів сім'ї дружно сказали: «Я!» - і вийшло відразу сім «Я», тобто «сім'я») ; дорослий розповідає дітям, хто ким доводиться у великій родині (мама татові - дружина; тато мамі - чоловік; мама з татом - батьки для дітей; діти в родині доводяться один одному братами і сестрами, а дідусь і бабуся звуть їх внуками); крім того, уточнюється, хто з членів сім'ї найстарший, а хто наймолодший.

виховні - Формувати навчальні навички (посидючість, акуратність в роботі); виховувати доброзичливість.

Навчальні - Удосконалювати загальну і дрібну моторику; формувати у дітей уміння орієнтуватися на площині аркуша; уточнити уявлення дітей про склад сім'ї, про те, як називаються її члени; закріпити в словнику дітей антоніми «високий - низький», «зліва - справа», «молодий - старий» розширити словник дітей за рахунок якісних прикметників; ввести в словник дітей порівняльні прикметники; активізувати вживання в мові прийменників «до», «від» і «між».

Розвиваючі - Розвивати слухове і зорове увагу дітей, витримку і швидкість реакції.

оснащення:

- Мольберт (дошка);

- М'яч;

- Листи з індивідуальним графічним завданням «Чиє частування? »(Рис. 54,
 с. 108) за кількістю дітей;

- Демонстраційний малюнок «Сім'я» (рис. 55, с. 108);

- Зразок зображення будинку, лавки і зграї гусей-лебедів з рахункових паличок (рис. 56, с. 109);

- Набори рахункових паличок;

- Аркуші паперу у велику клітку (рис. 57, с. 110) за кількістю дітей;

кольорові і прості олівці за кількістю дітей.

1. Організаційний момент. Скажіть дітям: «Встали діти, встали в коло,
 зліва один і праворуч один ». Повідомте дітям, що зараз вони будуть придумувати
 один для одного ласкаві імена. Зверніться до одного з малюків і попросіть
 його ласкаво назвати ім'я того, хто стоїть від нього зліва. Дитина повертає го
 лову наліво і ласкаво називає свого сусіда.

Названий малюк в свою чергу утворює зменшувально-пестливу форму від імені дитини, також стоїть від нього зліва. Коли всі діти ласкаво назвуть свого сусіда зліва, вони можуть сідати на стільчики, які стоять біля столу півколом.

2. Продовж за зразком. Повідомте дітям тему заняття. Видайте їм листи
 з індивідуальним графічним завданням «Чиє частування?» (рис. 54, с. 108) і
 кольорові олівці. Скажіть, що на зображенні намальовано те, чим грубка, яблуня і річка хочуть пригостити дітей: пиріжок, яблуко і кружка з киселем. Запропонуйте малюкам відгадати, хто хоче напоїти Машу з Ванюшкой киселем,
 хто - нагодувати яблучками, а хто пиріжком?

Коли діти дадуть відповідь на ці питання, зверніть увагу малюків на літери, підписані під малюнками. Запропонуйте дітям назвати ці літери, зіставте їх з назвами предметів, зображених на малюнках. Потім дайте малюкам завдання обвести ці літери.

Коли діти виконають обведення, запропонуйте їм продовжити ряд малюнків за зразком, зображуючи їх у тій же послідовності, а під малюнками підписати потрібні літери.

3. Подумай і відповідай. Покажіть дітям демонстраційний малюнок «Сім'я» (рис. 55, с. 108). Назвіть всіх її членів: маму, тата, Машу і Ванюшку - і запропонуйте малюкам відповісти на наступні питання:

Хто стоїть крайній праворуч, а хто крайній зліва?

Хто стоїть між мамою і Машею, а хто між татом і Ванею?

Хто в сім'ї найстарший? (Батько.)

А хто наймолодший? (Ваня.)

Хто старше: мама чи Маша?

Хто молодший: Ваня або Маша?

Хто нижче всіх, а хто найвище?

Ким Маша доводиться батькам?

Ким Ваня доводиться батькам?

Ким батько доводиться матері?

А ким мати доводиться батькові?

Ким Ваня доводиться Маші?

Ким Маша доводиться Вані?

4. Гра з м'ячем «Моя сім'я». Запропонуйте дітям пограти в гру з м'ячем. Запропонуйте малюкам «вийти на лужок і зробити кружок». Самі візьміть м'яч і встаньте в центр кола. Поясніть дітям правила гри: ви будете кидати м'яч одному з дітей і одночасно називати будь-якого члена його сім'ї, дитина, піймавши м'яч, повинен сказати, який він. Наприклад, ви кидаєте м'яч дитині

і питаєте: «Мама яка?» Малюк ловить м'яч, відповідає: «Добра» -і кидає вам м'яч назад.

Кидаючи м'яч кожній дитині, задавайте питання з урахуванням того, які у нього є родичі.

5. Конструювання з рахункових паличок. Помістіть на мольберті (дошці) зразок зображення будинку, лавки і зграї гусей-лебедів (рис. 56, с. 109). Запропонуйте дітям викласти таку ж картинку з рахункових паличок.

Перед початком роботи запропонуйте дітям, дивлячись на зразок, порахувати, а потім дістати з коробочки потрібну кількість рахункових паличок для викладання будинку. (Для стін, підлоги і стелі знадобиться 8 паличок. Для побудови даху - 4 палички. Для викладання лавки - 4 лічильні палички.)

Уточніть, з яких геометричних фігур складається будинок (з квадрата і трикутника). Запитайте у дітей, яка з цих фігур знаходиться внизу, а яка нагорі.

Перед початком викладання зграї гусей-лебедів запропонуйте дітям порахувати, скільки паличок потрібно для того, щоб викласти одного гусака (три палички). Потім, підрахувавши число гусей у зграї, відкласти три рази по три палички для викладання всієї зграї птахів.

Коли картина буде готова, уточніть розташування окремих об'єктів на ній: що знаходиться зліва від лави, а що праворуч; що вище, а що нижче: будинок або лава? Обговоріть, який гусак летить вище за інших, а який нижче.

Запитайте дітей: «В який бік летять гуси-лебеді - до будинку або від будинку?» (До дому.) Запропонуйте малюкам так перекласти рахункові палички, щоб гуси-лебеді летіли в протилежну сторону. Після закінчення виконання завдання буде виконано, знову поставте запитання: «В який бік летять гуси-лебеді?» (Від будинку.)

6. Малювання по клітинках. Запропонуйте дітям намалювати по клітинках будинок,
 лавку і зграю гусей-лебедів відповідно до зразка з рахункових паличок.
 Дайте малюкам індивідуальні листи у велику клітку з малюнком, намічених точками (рис. 57, с. 110), і прості олівці. Коли зображення буде
 готово, запропонуйте дітям розфарбувати його кольоровими олівцями. За бажанням
 можна намалювати в будинку вікно, а на лавці сидить Ванюшку.

7. Підведення підсумків заняття. Позитивно оцініть роботу дітей.


Мал. 50. Демонстраційний малюнок «Зграя гусей-лебедів».


Мал. 51. Математичне завдання «Скільки гусей - лебедів?»


Мал. 52. Демонстраційний малюнок «Схожі слова».


Мал. 53. Картки з буквами.


Мал. 54. Графічне завдання «Чиє частування?»


Мал. 55. Демонстраційний малюнок «Сім'я».


Мал. 56. Зразок зображення будинку, лавки і зграї гусей-лебедів з рахункових паличок.


Мал. 57. Малювання будинку, лавки і зграї гусей-лебедів по клітинам.

Передмова .............................................. 3

Пузир, Соломинка і Личак ......................... 9

Лисиця і глечик .......................................... 25

Мужик і ведмідь ....................................... 41

Заєць-хваста ............................................... 58

Смоляний бичок ........................................ 74

Гуси-лебеді .............................................. 91

новиковскихОльга Андріївна

редактор Л. В. Томутова

коректор Е. Е. Байєр Комп'ютерна верстка О. Н. Алексєєва

Видавництво «Паритет»:

Санкт-Петербург, Липова алея, 15а, оф. 18.

Представництво в Москві :. 111024, Москва, 2-я Кабельна вул., 10.. (495) 941-65-76

   наступна --» Історія формування соціально-психологічних ідей.
загрузка...
© om.net.ua