загрузка...
загрузка...
На головну

Мужик і ведмідь

хід заняття

цілі заняття

хід заняття

хід заняття

цілі заняття

виховні - Виробляти у дитини навчальні навички (правильну робочу позу за столом при малюванні і листі); навчати вмінню наслідувати; а також погоджувати свої дії під час проведення простий інсценування.

Навчальні - Удосконалювати дрібну і артикуляционную моторику дітей; вчити малюків правильно тримати в руці олівець, виконувати обведення цифр за зразком; дати дітям знання про те, з яких матеріалів робиться посуд; ввести в словник дітей відносні прикметники «дерев'яний», «глиняний», «паперовий», «металевий», дієслова «хлебтати», «облизуватися», «наїстися», прикметники-антоніми «ситий - голодний»; закріплювати рахункові навики, знайомити дітей з цифрами; вчити дітей проводити просту інсценування знайомої казки.

Розвиваючі - Стимулювати слухове і зорове увагу дітей, уміння підбирати рими, здатність завершувати розпочатий візерунок; розвивати логічне мислення - вміння міркувати, порівнювати, аналізувати.

оснащення:

- Фігурки персонажів казки - баба, лисиця (див. Вклейку, рис. 5, 6);

- Предметні картинки - глечик, серп, сніп (див. Вклейку, рис. 7-9);

- Декорації: поле, річка (див. Вклейку);

- Велике настінне дзеркало або індивідуальні дзеркала за кількістю
 дітей;

- Індивідуальні листи з графічним і математичним (рис. 14, с. 38) завданнями за кількістю дітей;

- Прості і червоні олівці за кількістю дітей.

1. Організаційний момент. Скажіть дітям: «Встали на лужок, зробили кружок». (Діти разом з педагогом встають в коло.) Запитайте у дітей, яку російську народну казку вони розповідали на минулому занятті. Повідомте, що сьогодні ви всі разом будете показувати спектакль за казкою «Лисиця і глечик». Розподіліть між дітьми ролі баби, лисиці. Виберіть декоратора, який буде встановлювати на столі-сцені декорації.

Видайте дітям-артистам фігурки їх персонажів, атрибути і декорації: одній дитині - бабу з серпом і глечиком, іншому - лисицю, декораторові дайте поле, сніп і річку. Решта дітей будуть глядачами. У міру отримання фігурок і декорацій діти сідають за стіл: артисти з одного боку столу, а глядачі - з протилежного.

2. Інсценування казки. Допоможіть дітям провести інсценування казки, ви
 ступаючи одночасно в якості читця від імені автора і режисера: підказуйте декораторові, куди ставити декорації, вказуйте на артиста, чия черга
 говорити; якщо необхідно, підказуйте слова його ролі.

3. Підбери риму. Після закінчення вистави запропонуйте дітям придумати
 вірші про лисицю. Поясніть, що для цього потрібно підібрати риму до тих слів,
 які ви зараз скажете.

Прочитайте малюкам двовіршя:

 Вранці до озера напитися Ходить руда ... (Лисиця).Подивися - на ялинці пташка, А під ялинкою ... (Лисичка).

Ліси нашого краса - Все звуть її ... (Лисиця).

Побували ми в лісі - Побачили там ... (Лисицю).

4. Артикуляційна гімнастика. Запропонуйте всім дітям зобразити перед
 дзеркалом лисицю за допомогою міміки і артикуляції. (Для цього діти встають в ряд
 перед настінним дзеркалом або отримують індивідуальні дзеркала.) Продемонструйте дітям артикуляційні пози:

- Голодна лисиця - втягнути щоки;

- Лисиця п'є молоко - здійснювати лакательние руху мовою;

- Лисиця облизується - здійснювати круговий рух мовою, облизуючи губи (верхню, а потім нижню);

- Лисиця наїлася: «Смачне молоко!» -почмокать Губами;

- Сита лисиця - надути щоки.

(Коли діти розучать все артикуляційні пози, можна забрати у них індивідуальні дзеркала.) Запропонуйте малюкам показати артикуляційні пози в наступному порядку: голодна лисиця, сита лисиця, лисиця п'є, облизується, плямкає губами.

Після виконання завдання діти знову сідають за стіл.

5. Дорисуй візерунок. Роздайте дітям листи з малюнками глечиків і запропонуйте
 прикрасити все глечики однаковими узорами - для цього на кожному з них треба
 домалювати лише відсутні елементи (лінії або точки) (рис. 14, с. 38).

Коли візерунок буде відновлений, запропонуйте дітям порахувати, скільки всього глечиків вони прикрасили, і намалювати в рамці стільки ж паличок. Потім запропонуйте малюкам вибрати відповідну цифру з ряду цифр і обвести її червоним олівцем.

Похваліть дітей і скажіть, що тепер у баби буде багато красивих глечиків.

6. З чого зроблено? Скажіть дітям, що за старих часів посуд робили з глини
 і з дерева. Посуд з глини називалася глиняній, а з дерева - дерев'яної.
 Тепер люди навчилися робити посуд з безлічі різних матеріалів.
 Запропонуйте малюкам допомогти вам розповісти, яка буває посуд.

Ложка зроблена з дерева - значить, вона ... (дерев'яна). Глечик зроблений з глини - значить, він ... (глиняний). Банку зроблена зі скла - значить, вона ... (скляна).

Каструля зроблена з металу - значить, вона ... (металева). Кружка зроблена з пластмаси - значить, вона ... (пластмасова). Стаканчик зроблений з паперу - значить, він ... (паперовий).

7. Підведення підсумків заняття. Дайте позитивну оцінку роботи дітей.


ЗАНЯТТЯ 4



Тема заняття:читаємо і показуємо казку «Лисиця і глечик».

Попередня робота: дорослий навчає дітей чіткому виголошення приголосних звуків [б], [к], повторює звуки [з] і [л]; знайомить дітей з буквами Б, К, і співвідносить їх з відповідними звуками; крім того, повторюються вже знайомі дітям літери П, С і Л; дорослий вчить дітей виділяти початковий приголосний звук в словах «пар», «стать», «пух», «пил»; «Сад», «сом», «суп», «сир»; «Лапа», «човен», «лук», «лисиця». Дорослий разом з дітьми виготовляє з щільного паперу картки з буквами, необхідні для проведення заняття (зразок для виготовлення наведено на рис. 15, с. 38).

Цілі заняття:

виховні - Формувати правильну навчальну позу за столом під час письма; вчити дітей узгоджувати свої дії під час проведення простий інсценування; стимулювати прояв творчої індивідуальності дітей.

Навчальні - Удосконалювати дрібну і артикуляционную моторику дітей; готувати руку до листа; вчити дітей правильно тримати олівець, виконувати обведення літер за зразком; розвивати дихання, виробляючи тривалий спрямований видих; формувати у дітей фонематичний слух, готувати їх до звуко-складового аналізу слів (вчити визначати перший приголосний звук, кількість складів у слові); познайомити дітей з приголосними буквами Б і К; закріплювати у дітей навик проведення простий інсценування.

Розвиваючі - Розвивати слухове і зорове увагу дітей; тренувати моторну пам'ять; розвивати вміння проводити складовий аналіз слова, визначати перший звук.

оснащення:

- Фігурки персонажів казки - баба, лисиця (див. Вклейку, рис. 5, 6);

- Предметні картинки - глечик, колосок, сніп (див. Вклейку, рис. 4, 8-9);

- Декорації: поле, річка (див. Вклейку);

- Картки з щільного паперу з літерами (зразок виготовлення наведено
 на рис. 15, с. 38);

- Барабан і паличка до нього;

- Настільна ширма;

- Листи з індивідуальним графічним завданням (рис. 16, с. 39) за кількістю дітей;

олівці за кількістю дітей

1. Організаційний момент. Скажіть дітям: «Встали на лужок, зробили
 гурток ». (Діти разом з педагогом встають в коло.) Запитайте у дітей, яку рус
 ську народну казку вони показували на минулому занятті. попросіть дівчаток
 зобразити голодну лисицю (втягнути щоки), а хлопчиків - сите лисицю (надути
 щоки). Після того як завдання буде виконано, запропонуйте сісти за стіл спочатку дівчаткам, а потім хлопчикам.

2. Чия буква? Поставте на стіл фігурки персонажів і атрибути казки. за
 Скажіть кожну з фігурок і голосно і чітко скажіть її назву, виділяючи
 голосом перший звук в слові. Запропонуйте дітям назвати цей звук. Коли вони будуть вимовляти звук, пред'являйте картку з відповідною буквою. Зіставте букви і звуки - на кожну картку з буквою поставте фігурку персонажа казки або атрибут, назва якого починається на цей звук. Коли все
 фігурки будуть розставлені на картки з відповідними буквами, скажіть
 дітям, що піднявся вітер, і подуйте на паперові фігурки.

Запропонуйте дітям подути разом з вами. (Слідкуйте, щоб діти робили тривалий видих і не надували щік.) Коли паперові фігурки впадуть або змістяться, запропонуйте дітям відновити порядок - поставити кожну фігурку на свою букву.

Дайте чотирьом дітям по фігурці. Дитина, що отримав фігурку, промовляє вголос ім'я героя казки і визначає перший звук в слові, а потім ставить фігурку на картку з відповідною буквою.

Якщо у малюків буде бажання, гру з вітром можна повторити, але співвідносити фігурки з буквами буде вже наступна четвірка дітей.

3. Інсценування казки. Встановіть на підставки картки з буквами Б, Л,
 До і С - першими літерами імен героїв казки (баба, лисиця) і назв атрибутів
 до неї (глечик і сніп). Запропонуйте дітям ще раз показати інсценізацію казки «Лисиця і глечик», але замість фігурок персонажів у виставі на цей раз будуть використовуватися картки з першими буквами їхніх імен.

Розподіліть ролі між дітьми і виберіть декоратора. Видайте артистам картки з буквами. (Хай артистами стануть діти, які на минулому занятті були глядачами.)

Малюки, які отримали ролі, і декоратор займають місця з одного боку столу, а глядачі - з іншого. Допоможіть дітям провести інсценування казки, виступаючи одночасно як читця від імені автора і режисера: підказуйте декораторові, куди поставити потрібну декорацію; вказуйте на артиста, чия черга говорити, якщо необхідно, підказуйте слова ролі.

4. Пишемо букви. Видайте дітям листи з графічним завданням (рис. 16,
 с. 39). Запитайте у дітей, чи впізнають вони по контуру, що зображено на малюнках.
 Зверніть увагу малюків на те, що під зображенням баби і глечика написані літери. Запропонуйте дітям назвати і обвести літери під першими двома фі
 Гурко, а потім написати такі ж букви під наступними зображеннями.

Після заняття діти можуть продовжити роботу і розфарбувати всі фігурки на аркуші.

5. «Чарівний» барабанчик(Проводиться аналогічно грі на с. 18). для слів
 «Ба-ба», «Чи-са», «кув-шин» і «ре-ка» проводиться по два удари, для слова
 «Сніп» - один удар в барабан. Якщо діти відгадують слова за кількістю ударів
 в барабан правильно, то місце за ширмою вони можуть по черзі займати самі
 і загадувати за допомогою барабанчика загадки один для одного. Запропонуйте дітям для цього наступні пари фігурок: річка і сніп, сніп і лисиця.

6. Підведення підсумків заняття.Позитивно оцініть роботу дітей.


 

ЗАНЯТТЯ 5

Тема заняття:малюємо казку «Лисиця і глечик».


виховні - Виробляти навчальні навички (правильну робочу позу за столом при малюванні, посидючість, акуратність в роботі); виховувати вміння підкорятися правилам колективної гри; стимулювати прояв творчої індивідуальності дітей.

Навчальні - Удосконалювати загальну і дрібну моторику дітей; вчити правильно тримати в руці олівець, малювати форми за зразком з урахуванням розміру; ввести в словник дітей прийменник «між», закріпити вживання прийменника «перед», антонімів «високий - низький», узагальнюючого слова «посуд»; закріплювати рахунок у межах восьми; формувати вміння співвідносити фігури з рахункових паличок і їх зображення на аркуші паперу у велику клітку.

Розвиваючі - Розвивати слухове і зорове увагу дітей; розвивати логічне мислення - вміння продовжити послідовність малюнків.

оснащення:

- Демонстраційний малюнок «Знайди зайвий предмет» (рис. 17, с. 39);

- Листи з графічним завданням (рис. 18, с. 39) за кількістю дітей;

- Прості і кольорові олівці;

- Зразок зображення глечика з рахункових паличок (рис. 19, с. 40);

- Набір рахункових паличок;

- Аркуші паперу в клітинку з позначеними на них точками (рис. 20, с. 40);

- Мольберт або дошка.

1. Організаційний момент.Скажіть дітям: «Встали на лужок, зробили кружок». (Діти разом з педагогом встають в коло.) Запитайте у дітей, в ігри з якої російській народній казці вони грали на минулих заняттях. Уточніть, що лисиця - це тварина, а глечик це -... (Якщо діти не зможуть назвати слово «посуд», скажіть його самі.) Запропонуйте дітям перерахувати різні предмети посуду. Діти по черзі називають предмети посуду і сідають за стіл.

2. Знайди зайвий предмет. Покажіть дітям демонстраційний малюнок
 «Знайди зайвий предмет» (рис. 17, с. 39). Запитайте малюків, який з предметів, зображених на малюнку, зайвий. (Серед посуду зайвою виявиться пірамідка, так як це іграшка, а не посуд).

3. Продовж за зразком. Запропонуйте малюкам намалювати багато різних
 глечиків. Дайте їм для цього прості олівці і індивідуальні листи
 з графічним завданням «Продовж за зразком».

Запропонуйте дітям продовжити ряд малюнків: низький глечик, високий глечик - таким чином, щоб вони чергувалися в заданій послідовності (рис. 18, с. 39), а потім розфарбувати низькі глеки в червоний колір, а високіе- в синій.

4. Рухлива гра. Запропонуйте дітям зіграти в рухливу гру «Лиса
 і глечик ». Для цього запропонуйте малюкам встати на лужок і зробити гурток.
 Скажіть малюкам, що вони зображують хлібне поле з колоссям. колоски
 тонкі і високі, тому їх можна зобразити, піднявши вгору руки і злегка похитуючись з боку в бік.

Потім повідомте дітям, що зараз ви назвете того з них, хто буде глечиком, захованим серед колосків. Назвіть гравця в такий спосіб: «Глечик буде той, хто стоїть між Васею і Танею». Діти повинні подивитися на своїх сусідів і визначити хто з них стане «глечиком». (У перший раз можете підійти до зазначеного дитині і доторкнутися до нього рукою.) Дитина, обраний на роль глечика, ставить руки на пояс, зображуючи таким чином глечик, захований серед колосків на хлібному полі.

Потім, вживаючи прийменник «між», назвіть місце розташування ще одну дитину і повідомте малюкові, що він є виконавцем ролі лисиці. «Лиса» повинна зігнути руки перед грудьми, як лапки, і легкими, витонченими кроками пробігти вздовж зовнішнього краю «поля» (за спинами дітей-класів) до «глека», взяти його під руку і відвести за стіл, де обидві дитини залишаються до кінця гри.

Аналогічним чином, назвіть наступну пару гравців: спочатку «глечик», а потім «лисицю». Коли на поле залишаться три дитини, призначте гравців наступним чином: «Глечик буде той, хто стоїть перед Сергієм і Катею». Якщо дітей залишилося двоє, розподіліть ролі між ними, також вживши прийменник «перед».

Якщо на «поле» залишився одна дитина, то назвіть його по імені, давши йому завдання стати «глечиком», а самі візьміть на себе роль лисиці. Відведіть малюка за стіл, де вже сидять всі інші діти.

5. Конструювання з рахункових паличок. Запропонуйте дітям скласти з рахункових паличок глечик. Помістіть на мольберті (дошці) зразок зображення глечика з восьми рахункових паличок (рис. 19, с. 40).

Запитайте, скільки паличок знадобиться для викладання глечика, і разом з дітьми (хором) порахуйте їх на демонстраційному малюнку, показуючи на кожну указкою або олівцем.

Видайте кожній дитині по вісім рахункових паличок і дайте малюкам завдання викласти з них глечик. (Якщо дозволяє час, можна дати дітям завдання самостійно відрахувати потрібну кількість паличок.)

6. Малювання по клітинках. Запропонуйте дітям відповідно до зразка з
 рахункових паличок намалювати глечик по клітинам. Для цього дайте дітям індивідуальні листи у велику клітинку, де в допомогу малюкам точками відзначені
 початок і кінець кожної лінії (рис. 20, с. 40). (Після заняття діти можуть розфарбувати свої глечики кольоровими олівцями і прикрасити їх візерунками по влас
 ному бажанням.)

7. Підведення підсумків заняття. Дайте позитивну оцінку роботи дітей.





. -


Мал. 11. Демонстраційний малюнок «Де глечик? »






Мал. 12. Демонстраційний малюнок «Лиса розбила глечик»






Мал. 13. Графічне завдання «Підбери осколок до глека»


Мал. 14. Графічне та математичне завдання «Дорисуй візерунок».


Мал. 15. Картки з буквами.


Мал. 16. Графічне завдання «Пишемо букви».


Мал. 17. Демонстраційний малюнок «Знайди зайвий предмет».


Мал. 18. Графічне завдання «Продовж за зразком».


Мал. 19. Зразок зображення глечика з рахункових паличок.


Рис.20. Малювання глечика по клітинам.

Мужик поїхав в ліс ріпу сіяти. Оре там так працює. Прийшов до нього ведмідь:

- Мужик, я тебе зламаю.

- Чи не ламай мене, медведюшка, краще давай разом ріпу сіяти. Я собі візьму хоч корінці, а тобі віддам вершки.

- Бути так, - сказав ведмідь. - А коли обдуриш, так в ліс до мене хоч не їдь.

Сказав і пішов в Дуброві.

Ріпа виросла велика. Мужик приїхав восени копати ріпу. А ведмідь із діброви вилазить:

- Мужик, давай ріпу ділити, мою частку подавай.

- Гаразд, медведюшка, давай ділити: тобі вершки, а мені корінці.

Віддав мужик ведмедеві всю бадилля, а ріпу наклав на віз і повіз до міста продавати. Назустріч йому ведмідь:

- Мужик, куди ти їдеш?

- Їду, медведюшка, в місто корінці продавати.

- Дай-но спробувати - який корінець?
 Мужик дав йому ріпу. Ведмідь як з'їв:

- А-а! - Заревів. - Мужик, обдурив ти мене! Твої корінці солоденького. Тепер не їдь до мене в ліс по дрова, а то заламали.

На інший рік мужик посіяв на тому місці жито. Приїхав жати, а вже ведмідь його дожидає.

- Тепер мене, мужик, не обдуриш, давай мою долю!
 Мужик каже:

- Бути так. Бери, медведюшка, корінці, а я собі візьму хоч вершки.
 Зібрали вони жито. Віддав мужик ведмедеві корінці, а жито наклав на віз

і відвіз додому.

Ведмідь бився, бився, нічого з корінцями зробити не міг.

Розсердився він на мужика, і з тих пір у ведмедя з мужиком ворожнеча пішла.

ЗАНЯТТЯ 1




Тема заняття:слухаємо казку «Мужик і ведмідь».

Попередня робота: дорослий навчає дітей порядковому рахунку в межах п'яти (перший, другий, третій, четвертий, п'ятий - порядковий рахунок предметів ведеться зліва направо); діти під керівництвом дорослого вирізують з кольорового вклейки декорації і фігурки персонажів казки і встановлюють їх на підставки.

Підведення підсумків заняття. Дайте позитивну оцінку роботи дітей. «-- попередня | наступна --» ЗАНЯТТЯ 4
загрузка...
© om.net.ua