загрузка...
загрузка...
На головну

ЗАНЯТТЯ 1

Заманили - покинули!

У дідуся, у бабусі

Ay, ay, голубонько!

Ay, ay, Снегурушка!

Заманили - покинули!

У дідуся, у бабусі

Ау, ау, голубонько!

Була внучка Снегурушка,

Її подружки в ліс заманили,

Йде ведмідь і питає:

- Про що ти, Снегурушка, плачеш?

- Як мені, медведюшка, не плакати! Я одна у дідуся, бабусі внучка Снегурушка, мене подружки в ліс заманили, заманивши - покинули!

- Злазь, я тебе віднесу до дідуся і бабусі!

- Ні, я тебе боюся, ти мене з'їси!

Ведмідь пішов від неї. Вона знову заплакала, розкошуючи:

Була внучка Снегурушка,

Її подружки в ліс заманили,

Йде вовк, запитує:

- Про що ти, Сіегурушка, плачеш?

- Як мені не плакати! Мене подружки в ліс заманили, та й покинули!

- Зійди, я тебе віднесу до дідуся і бабусі! - Каже вовк.

- Ні, вовк, я тебе боюся, ти мене з'їси!

Вовк пішов. А Снегурушка знову заплакала, розкошуючи:

Ay, ау, Снегурушка!

Ау, ау, голубонько!

У дідуся, у бабусі

Була внучка Снегурушка,

Її подружки в ліс заманили,

Заманили - покинули!

Біжить мимо лисиця. Почула Снегурушка голосок і питає:

- Чого ти, Снегурушка, плачеш?

- Як же мені, лісонька, не плакати! Мене подружки в ліс заманили, заманивши - покинули!

- Зійди, я тебе віднесу до дідуся і бабусі!

Снегурушка злізла з дерева, села на лисицю, лисиця й побігла. Прибігла до будинку і стала хвостом стукати у хвіртку.

- Хто там? - Запитують дідусь і бабуся.

- Це я, лисиця, внучку вашу привезла!

- Ах ти наша дорога! Зайди до нас в хату! Де нам тебе посадити, чим пригощати?

Принесли молока, яєць, сиру і стали лисицю пригощати. А лисиця просить, щоб в нагороду дали їй курку. Люди похилого віку дали лисиці білу курку і відпустили в ліс.

Тема заняття: слухаємо казку «Снегурушка і лисиця»

Попередня робота: виріжте героїв казки (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25), наклейте на картон.

цілі заняття

Виховні - формувати у дітей уміння уважно слухати розповідь дорослого, залучати до спільні види діяльності; виробляти навчальні навички: відповідати на питання, вміти слухати відповідь іншої дитини.

Навчальні - удосконалювати загальну моторику; розширювати словниковий запас за рахунок прикметників і дієслів; вводити в активний словник дітей антоніми (маленький - великий, голосно - тихо); вживати у мовленні іменники з прийменником «у» в родовому відмінку; вміти підбирати потрібне за змістом слово і закінчувати фразу, розпочату дорослим.

Розвиваючі - розвивати зорове і слухове увагу - вміння вслухатися в мову дорослого, відгадувати загадки.

оснащення:

- Сюжетні картинки (див. Вклейку, рис. 22, 23);

- Зображення персонажів казки (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25);

- Контурні зображення героїв казки (див. Рис. 33-34).

хід заняття

1. Організаційний момент. Запропонуйте дітям сісти красиво, показати, де у них вушка ( «вушка слухають»), оченята ( «глазки дивляться»).

2. Знайомство з казкою. Запропонуйте послухати казку. Розповідайте казку, виставляючи фігурки відповідних персонажів на сюжетні картинки (див. Вклейку, рис. 22, 23).

Запропонуйте дітям відповідно до їх мовними можливостями повторювати звуконаслідування і слова ( «Ау, ау!», «Ведмідь», «вовк», «лисиця», «дідусь», «бабуся», «Снегурушка»), вимовлені вами в процесі розповідання казки.

3. Розвиток граматичної сторони мовлення. Запропонуйте дітям пограти в гру «Ласкава Снегурушка». Поясніть, що Снегурушка - ласкава дівчинка, всіх звірят називає ласкаво. Запропонуйте дітям сказати, як вона називає звірят.

Лиса -... (лісонька), ведмідь -... (медведюшко), вовк -... (волченька).

4. Розвиток зорової уваги. Покажіть дітям контурні зображення героїв казки (див. Рис. 33-33).

Попросіть дітей знайти серед них зображення лисиці, вовка, ведмедя, Снігу -рушкі, дідусі та бабусі.

5. Рухома гра. ( «У ведмедя у бору».) А з насіння вибирається «ведмідь», який сідає на стілець і «засинає». Прочитайте вірш:

У ведмедя у бору

Гриби, ягоди беру.

А ведмідь не спить

І на нас дивиться.

Після прочитання вірша діти тікають, «ведмідь» прокидається і ловить дітей.

6. Розвиток слухового уваги. (Гра «Відлуння».) Скажіть, що ви будете читати вірш, а дітей попросіть відповідно до тексту вимовляти «ау!» Голосно або тихо:

Ми в ліс підемо,

Гриби, ягоди знайдемо,

Хлопців голосно покличемо: «АУ! АУ! АУ! »

Ніхто не відгукується,

Лише відлуння відгукується ... «ау, ау, ау».

7. Підведення підсумків заняття. Похваліть дітей.

ЗАНЯТТЯ 2

Тема заняття: розповідаємо казку «Снегурушка і лисиця»

Попередня робота: розфарбуйте на зображенні «П'ять подружок» (див. Рис. 35) сарафани і туфельки на дівчаток і кошики 4 основних кольори + білий); підготуйте картки для глобального читання (див. Додаток) в двох примірниках (наклейте їх на картон і виріжте по контуру).

цілі заняття

Виховні - виробляти у дитини навчальні навички: відповідати на питання де це? хто це ?, що це ?, не перебивати мовця; виховувати позитивні якості особистості - впевненість в собі, сміливість, вміння співпереживати.

Навчальні - вчити узгоджувати дієслова теперішнього часу з іменниками в числі; сприяти вживанню засвоєних слів в самостійній мові; учити вживати в мові іменники в родовому відмінку (немає метеликів).

Розвиваючі - розвивати зорову увагу - вміння розглядати ілюстрації, дізнаватися зображення і силуети, порівнювати сюжетні зображення; розвивати слухове увагу - вміння вслухатися в мову дорослого; розвивати зорову пам'ять - навчання глобальному читанню; розвивати сенсорні уявлення.

оснащення:

- Зображення персонажів казки (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25);

- Сюжетні картинки (див. Вклейку, рис. 22, 23);

- Предметні картинки до гри «Дружні дівчинки» (див. Рис. 34);

- Картки для глобального читання в двох примірниках зі словами: «Снегурушка», «вовк», «ведмідь», «лисиця», «бабуся», «дідусь»;

- Предметні картинки до гри «П'ять подружок» (див. Рис. 35).

хід заняття

1. Організаційний момент. Запропонуйте дітям розглянути картинку «День» (див. Вклейку, рис. 22). Попросіть показати дівчаток, кущики, дерева, метеликів, квіти.

Запропонуйте розглянути картинку «Ніч» (див. Вклейку рис. 23). Попросіть розповісти, чим перша картинка відрізняється від другої. (Чого тут немає? - Ні дівчаток, метеликів.)

2. Спільне розповідання казки (з опорою на предметні картинки). Розповідайте (читайте), а дитину попросіть по ходу розвитку сюжету виставляти зображення потрібного персонажа (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25), здійснювати описувані з ним дії і договорювати фразу.

3. Розвиток граматичної сторони мовлення. (Гра «Дружні дівчинки».) Покажіть картинку (див. Рис. 34) і скажіть: «Подивіться на картинку. Бачите, дівчинка збирає гриби? А що роблять дівчинки? - Дівчата збирають гриби. А на цій картинці? Дівчинка кричить "ау". І дівчатка ... (аукає) ».

Попросіть дітей закінчити розпочату вами фразу.

4. Розвиток зорової уваги. Запропонуйте дітям уважно подивитися на фігурки виставлених персонажів. Попросіть їх відвернутися; в цей момент приберіть одну фігурку або переставте фігурки місцями. Запитайте: «Хто сховався?» (Що змінилося?)

Пограйте так 3-4 рази.

5. Глобальне читання. Поставте все фігурки в ряд. Назвіть їх. Під кожною фігуркою викладайте картки з відповідними словами. Запропонуйте дитині знайти «таку ж» картку (з таким же словом) і покласти її під вашою карткою.

6. Розвиток слухового уваги. Запропонуйте дітям пограти в гру «Луна». Вимовте «ау!» Спочатку голосно, дитина відповідає «ау!» Тихо. Потім скажіть "ау!» Тихо, а дитина відповість голосно.

7. Розвиток сенсорних уявлень. (Гра «Подружки».) Запропонуйте дитині подивитися на картинку «П'ять подружок» (див. Рис. 35) і відповісти, якого кольору на кожній з них сарафан і туфельки. Попросіть розглянути кошики подружок, зверніть увагу дітей на те, що і кошики різного кольору. Запропонуйте кожній з подружок дати по кошику, причому попросіть підібрати кошик того ж кольору, що і сарафан.

8. Підведення підсумків заняття. Похваліть кожної дитини.

ЗАНЯТТЯ 3

Тема заняття: показуємо казку «Снегурушка і лисиця»

Попередня робота: познайомте дітей зі словами на картках для глобального читання, навчіть співвідносити слова з фігурками персонажів; підготуйте матеріал до гри «Сховай дівчинку» (наклейте зображення дівчинки на картон і виріжте по контуру).

цілі заняття

Виховні - виробляти навчальні навички - уміння слухати казку до кінця, тримати правильну (робочу) позу за столом; виховувати вміння наслідувати; вчити узгоджувати свої дії під час проведення простий інсценування.

Навчальні - удосконалювати дрібну моторику дитини - виконувати точні рухи пальцями провідної руки; вчити вживати прийменники (під, на, близько, між), прислівники (зліва, справа); складати речення з однорідними визначеннями; закріплювати навички глобального читання; вчити допомагати проводити просту інсценування знайомої казки.

Розвиваючі - розвивати слухове і зорове увагу дитини, мислення.

оснащення:

- Фігурки персонажів казки (див. Вклейку, рис. 2,10, 11,14, 15, 25);

- Сюжетні картинки (див. Рис. 22, 23);

- Картки для глобального читання в двох примірниках зі словами «Снегурушка», «лисиця», «вовк», «ведмідь», «дідусь», «бабуся»;

- Сюжетна картинка до гри «Сховай дівчинку» (див. Рис. 36);

- Предметні картинки до гри «Хто зайвий?» (Див. Рис. 37);

- Картинка «Лабіринт» (див. Рис. 38) для кожної дитини.

хід заняття

1. Організаційний момент. Запропонуйте дітям розглянути зображення героїв казки (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25) і назвати кожного з них.

2. Інсценування казки. Глобальне читання. Розповідайте (читайте) казку. Попросіть дітей по черзі одночасно вибирати фігурку названого персонажа і картку з відповідним словом.

3. Розвиток граматики (Гра «Сховай дівчинку».) Запропонуйте дітям допомогти дівчинці сховатися. Роздайте картинки для гри (див. Рис. 36). Попросіть виконати дії на ваше прохання.

Сховай дівчинку під деревом; під кущем. Постав дівчинку на доріжку; на пеньок. Посади дівчинку на дерево.

Постав дівчинку близько грибка; між кущем і пеньком.

4. Розвиток зорового і слухового уваги. (Гра «Хто зайвий?») Покажіть картинки (див. Рис. 37). Вимовте ряд слів, а дітей попросіть по черзі знайти ті зображення, які відповідають даним словам.

Лисиця, вовк, Снегурушка. Дідусь, бабуся, ведмідь.

5. Розвиток дрібної моторики. (Гра «Лабіринт».) Покажіть картинку «Лабіринт» (див. Рис. 38). Попросіть дитину допомогти Снегурушка дістатися до будинку, провести вказівним пальчиком по доріжці і назвати при цьому, що побачила Снегурушка зліва і праворуч від стежки.

6. Навчання розповідання. Розкажіть казку за допомогою дітей. Попросіть їх договорювати розпочату вами фразу без опори на картинку.

7. Розвиток мислення. Запропонуйте розглянути предметні картинки із зображенням героїв казки (див. Вклейку, рис. 2, 10, 11, 14, 15, 25). Прочитайте загадки і, якщо діти не можуть відповісти, допоможіть знайти відгадки.

8. Вона спритна, швидка, хитра і руда. (Лисиця.)

9. Він великий і незграбний, любить мед і шарить в вуликах. (Ведмідь.)

10. Він сірий, зубастий, а хвіст куций, драний. (Вовк.)

11.
 Мал. 33. Контурні зображення героїв казки

 Придумайте разом з дітьми подібні загадки про інших тварин з казки.

12. Підведення підсумків заняття. Оцініть роботу дітей позитивно, похваліть кожної дитини.

 Мал. 33. Зображення героїв казки (продовження)

 Мал. 34. Дружні дівчинки

 Мал. 35. П'ять подружок

 Мал. 36. Сховай дівчинку

 Мал. 37. Хто зайвий?

Ay, ау, Снегурушка! «-- попередня | наступна --» Конспект КОМПЛЕКСНИХ ЗАНЯТЬ З казки
загрузка...
© om.net.ua